Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
384.632
-9.64%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  MHP'li Vural: Fiat'ı Türk malı sanıyor herhalde

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ekonomi politikalarını eleştirdi.
  • 17.10.2011 - 15:19
  MHP'li Vural: Fiat'ı Türk malı sanıyor herhalde

  MHP li Vural: Fiat ı Türk malı sanıyor herhalde #1

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ekonomik politikaların bedelini halkın ödediğini öne sürerek, “Ete, buğdaya zam yapıyor. Neredeyse, 'fazla şişmanlamayın diye zam yaptık' diyecekler.

  ROBİN HÜP EKONOMİSİ

  Başbakan, yoğun bir şekilde obeziteyle mücadele ediyor. Bu işin asıl adı 'Robin Hüp' ekonomisi. Fakirden alıp, zengine veriyorsun” dedi. Vural TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gazeteciler için “Vatandaşı Aldatmak, Kandırmak İçin Mazeret Üretme Sınavı” hazırladıklarını söyledi.

  ODUN TEORİSİ

  “Büyük Usta Dersanesi tarafından Oku-Düşün-Uygula-Neticelendir (ODUN) Teorisi”ne göre hazırlandığını belirttiği sınavın sorularını okuyan Vural, “Son yapılan zamlar için uydurulan sebepler ve bu sebepleri ifade edenlerin önermelerinin hangisi doğrudur?” sorusu üzerinden gelişen sınavda, “Bu yıl da zor geçecek” şeklinde bir yargıya ulaşıldığını ifade etti.

  HER CEVAP BİR HAZIM İLACIDIR

  Vural, “Aldatma ve Kandırma Sınav Komisyonu”nun ayrıca, “Her cevap bir hazım ilacıdır. Cevabınız ne olursa olsun en doğrusu zamlardan zevk almalısınız” tavsiyesinde bulunduğunu belirtti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, son zamların ardından sarf ettiği, “Eşeği sağlam kazığa bağladık” sözlerini anımsatan Vural, “Buradaki kazık zam oluyor herhalde. Vatandaş, ekonomik krizin bedelini ödemeye, Hükümetin kazığını yemeye devam ediyor” diye konuştu.

  UÇAK ŞİMDİ YERE ÇAKILDI

  “Bu hükümetle mazeret üretmede yarışmak mümkün değil” diyen Vural, şöyle devam etti: “Aslında ekonomik sarsıntılar 2004'te başladı. Türbülans yaşandı. Uçak şimdi yere çakıldı. Önce simit hesabına sarıldı iflas etti. Ekonomik sıkıntıları dile getirenlere, 'felaket tellalı' dedi. Sonra 'Polyannacılık' oynadı, olmadı. Sonra, 'kriz psikolojiktir' dedi, olmadı. Yetmedi, 'geometri teorisi' çıktı ortaya. Ne dedi? 'Kriz teğet geçecek'. Açılım balonu çıktı ortaya. Ekonomi ona endekslendi. Açılım iflas etti, ekonomi iflas etti. En son da 'eşeği sağlam kazığa bağlama' teorisi. Sıcak parayla ithalatı saldın çayıra sonra böyle oldu. Ekonomi bu durumda sanki 9 yıldır ülkeyi yönetenler bunlar değil. Bunlar da mazeret üretme yeteneği var ama bir türlü sebepleri anlatmıyorlar halka. İstihdam yaratmayan büyüme modeli, kaynaklar da aşındı. Enflasyonla mücadelenin tüm yükü yoksul insanların sırtında. Bu ekonomik politikalar millete değil, yabancılara hizmet ediyor.”

  FİAT'I TÜRK MALI SANIYOR HERHALDE

  Vural, Başbakan Erdoğan'ın, “Porsche kullanacağınıza Fiat kullanın” sözlerine de değinerek, “Fiat'ı Türk malı sanıyor herhalde. Ayrıca, sanırsın ülkede herkes Porsche'ye biniyor. Topu topu baktık 390 Porsche var memlekette. Doğalgaza yüzde 14 zam, asgari ücrete yüzde 5 zam. Ezdirmeyecektik ya yoksulu enflasyona. Başbakan'ın hesabına göre o zaman 14 küçüktür 5... 'Zam yaptık sigara içmeyin' diye. Böyle bir şey olur mu? Ete, buğdaya zam yapıyor. Neredeyse, 'fazla şişmanlamayın diye zam yaptık' diyecekler. Başbakan, yoğun bir şekilde obeziteyle mücadele ediyor. Teşekkür ederiz kendisine” diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir