Dolar
7.255
0.3652%
Euro
8.6257
0.1544%
Altın
2067.15
0.1899%
Borsa
1034.4
0%
G. Altın
481.756
0.4855%
Bitcoin
85993.57
0.5043%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  MHP'li Vural: Kandil değil millet racon keser

  Oktay Vural'dan hükümete yönelik sert eleştiriler..
  • 07.01.2013 - 16:19
  MHP'li Vural: Kandil değil millet racon keser

  MHP li Vural: Kandil değil millet racon keser #1

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, terör örgütüyle yürütülen görüşmelerde örgütün taleplerinin yerine getirilmesi için AK Parti, CHP ve BDP'nin koalisyon yaptığını öne sürdü.

  PKK ve terör vesayetinin siyasi partileri kuşattığını ifade eden Vural, ''Demokrasi PKK'nın prangasından kurtulmadığı sürece gerçek anlamda millet egemenliğini, demokrasiyi, insan haklarını geliştirmemiz mümkün değildir'' diye konuştu. Vural, milletin iktidara hür iradesiyle oy verdiğini, silahın egemenliğine dayalı çözüm için oy vermediğini ifade etti.

  KREDİ YARIŞINA GİRDİLER

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''bölücü terör örgütüne kredi verme yarışına girdiğini'' savunan Vural, ''Kılıçdaroğlu diyor ki, 'Kredi açacağız'. Başbakan, 'Sen kredi açamazsın, krediye muhtaçsın' diyor. Bölücü terör örgütüne prim tanımak, kredi açmak için kredi yarışına girmişler. Bu iki parti de bölücü taleplerin bankası haline gelmişlerdir'' dedi.

  Erdoğan'ın danışmanı Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan'ın, Öcalan ile görüşülmesi için baskı yapıldığını söylediğini ve ''PKK totaliter, şiddeti kutsayan örgüttür'' dediğini anlatan Vural, ''Bunlar PKK'yı, Kanarya Sevenler Derneği zannediyorlar. Bu kılavuzlarla Türkiye'nin getirildiği nokta bu'' ifadesini kullandı.

  GARDİYANLARIN MUHATABI BAŞBAKAN'IN MUHATABI OLDU

  Yürütülen görüşmelerle terör örgütünün meşrulaştırıldığını belirten Vural, ''İmralı'da gardiyanların muhatabı olan birisi şimdi Başbakan'ın muhatabı oluyor. Ne zamandır milli irade yerine terörist başının iradesi geçer akçe olmuş? Ne zamandır İmralı yol haritası çizer olmuştur?'' diye sordu.

  Oktay Vural, Akdoğan'ın, ''Kandil Öcalan'a racon kesiyor'' dediğini ve Öcalan'ın lehinde tavır oluşturduğunu savunarak, ''Bu ülkede tek raconu millet keser'' dedi.

  Görüş Bildir