Euro
10.1365
0.77%
Dolar
8.6321
1.25%
Altın
486.41
1.23%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
410.465
1.70%
24ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 24 C

  MHP'li Yeniçeri: Haberal Meclis'te yemin etmeli

  Yeniçeri, 'CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın Meclis'e gelip yemin etmesi lazım' dedi
  • 11.04.2012 - 12:28
  MHP'li Yeniçeri: Haberal Meclis'te yemin etmeli

  MHP li Yeniçeri: Haberal Meclis te yemin etmeli #1

  MHP milletvekili Özcan Yeniçeri, yakasına taktığı ''Milletvekili Engin Alan tutuklu'' yazısıyla basın toplantısı düzenledi.

  AKP'Yİ UYARIYORUM

  12 Eylül döneminin bugün yargılandığını ancak kimsenin aklına ''Cuntanın hayattaki iki liderinin yaşlarının küçültülerek idam edilmesinin'' gelmediğini belirterek, ''Darbenin hukuku yoktur ama demokrasilerde hukuk, darbeciler için de vardır'' diye konuştu.

  Suriye'de durumun gittikçe kötüleştiğini ifade eden Yeniçeri, ''Suriye'ye müdahalenin Esed rejiminin çökmesi dışında Türkiye'yi ve İslam dünyasına hangi somut kazanımları sağlayacağını Başbakan söylemiyor, bunu açıklamaladır'' dedi. Yeniçeri, Suriye'ye yapılacak bir müdahalenin yüz binlerce Müslümanın hayatına mal olacağını dile getirerek, ''AK Parti'yi, eli kanlı Beşşar Esed rejimine duyduğu nefret yüzünden Türkiye'yi komşu, kardeş ve Müslüman ülkelerle düşman hale getirmemesi konusunda uyarıyorum'' diye konuştu.

  HABERAL'IN MECLİS'E GELİP YEMİN ETMESİ LAZIM

  Yeniçeri, yakasındaki yazıyla ilgili bir soru üzerine, konuya dikkat çekmek istediğini, TBMM Genel Kurulu'na da bu yazıyla gireceğini söyledi.

  8 milletvekili tutukluyken iktidarın MİT Müsteşarı Hakan Fidan için 3 gün içinde yasa çıkardığını belirten Yeniçeri, ''Annesinin cenazesi için dışarıda olan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın bana göre Meclis'e gelip yemin etmesi lazım'' dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir