Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.210
1.51%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  MHP'li Yeniçeri: Kılıçdaroğlu AK Parti'den rol çalıyor

  MHP'li Özcan Yeniçeri, Kılıçdaroğlu'nun son girişimiyle AK Parti'den rol çalmak istediğini ileri sürdü.
  • 06.06.2012 - 13:40
  MHP'li Yeniçeri: Kılıçdaroğlu AK Parti'den rol çalıyor

  MHP li Yeniçeri: Kılıçdaroğlu AK Parti den rol çalıyor #1

  MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'un, son girişimiyle ''AK Parti'den PKK ile müzakere konusunda rol kapmak istediğini'' savundu.

  KILIÇDAROĞLU AK PARTİ'DEN ROL ÇALIYOR

  Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında,Kılıçdaroğlu'nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Kürt sorununun çözümüne ilişkin yapacağı ziyarete yönelik değerlendirmelerde bulundu.

  Yeniçeri, şu ifadeleri kullandı: "Türkiye'de Kürt sorunu siyasilerin uluslararası meşruiyet için Türkiye'nin bütünlüğüne karşı başvurduğu bir nitelemedir. Erdoğan için Kürt sorunu bir vardır bir yoktur.Kılıçdaroğlu için ise hem vardır hem yoktur. Akil Adamlar ve Hakikatleri Araştırma önerileri, İmralı hükümlüsü Öcalan ile Kandil teröristi Karayılan'a aittir. Kart kurt söylemlerini terk ettiniz, zırt pırt teorisi ortaya koydunuz.

  CHP gündem yaratmak ve gündeme tutunmak için AK Parti'nin ipine sarılmıştır. Her iki parti de bölücülere biz daha fazla tavizciyiz, daha fazla teslimiyetçiyiz mesajı vermeye çalışmaktadır.Kılıçdaroğlu, bu girişimiyle AK Parti'den PKK ile müzakere konusunda rol kapmak istemektedir.

  Elindeki silahla cinayet işlemek için dolaşan insanların olduğu yerde komisyon kurmak, zamanı boşa harcamak anlamına gelmektedir."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir