Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
408.662
-2.05%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Milli Merkez Hareketi: HDP kapatılsın

  Cindoruk'un önderliğini yaptığı Milli Merkez Hareketi, AİHM'e gönderme yaparak HDP'nin kapatılmasıyla ilgili formüllerini açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 22.08.2015 - 08:28
  Milli Merkez Hareketi: HDP kapatılsın

  hdp

  Hüsamettin Cindoruk'un önderliğini yaptığı Milli Merkez Hareketi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin İspanya'daki Herri Batasuna ile ilgili kararına göndermede bulunarak HDP'nin kapatılması gerektiğini söyledi.

  Açıklamayı hareketin Ankara Temsilcisi, DYP'li eski bakanlardan Ufuk Söylemez yaptı.

  Söylemez, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  ETA'NIN SİYASİ TEMSİLCİSİ KATILMIŞTI

  "HDP, demokratik bir hukuk devletinde asla olmaması gereken bir partidir. AB üyesi İspanya, ETA terör örgütünün siyasi uzantısı ve destekçisi olan Herri Batasuna (Halkın Birliği) partisini 2003 yılında kapatmıştır. AİHM bu kararı 'terör örgütü ile organik bağı olan bir partinin demokrasi ve AB değerlerinde yeri olamayacağını' belirterek onaylamıştır. Doğrusu da budur. Çünkü hiç bir demokrasi kendi ayağına ateş etmez.

  LİDER KADRO YARGILANSIN

  HDP'ye kapatma davası açılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, başta bu partinin lider kadrosu olmak üzere, yaptıkları ve söyledikleri ile alenen PKK terör örgütüne destek veren, propagandasını ve adeta sözcülüğünü yapan isimlerin dokunulmazlıkları kaldırılarak, bu eylemleri nedeniyle soruşturulmalı ve yargılanmalarının önü açılmalıdır.

  HUKUK İÇİNDE ÖNLERİNE GEÇİLSİN

  Vatan evlatları, yaşamlarının baharında alçakça pusularda, mayınlı tuzaklarda şehit düşerken, bunların Hazine yardımı alarak, dokunulmazlık zırhına bürünerek, mütareke medyasında şov yaparak, fitne-fesat faaliyetlerini pervasızca yürütmelerinin mutlaka ve hukuk içinde önüne geçilmelidir."

  HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş İsveç'te

  Milli Merkez Hareketi: HDP kapatılsın #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir