Euro
15.1741
-2.27%
Dolar
13.381
-2.12%
Altın
768.53
-1.31%
Borsa
1.833
1.27%
Bitcoin
757.819
4.09%
6ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 6 C

  Müezzinoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: Rüyanda görebildin mi

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 600 yataklı Sultangazi Devlet Hastanesi'nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu'na eleştirilerde bulundu
  • 20.09.2014 - 05:23
  Müezzinoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: Rüyanda görebildin mi

  Müezzinoğlu ndan Kılıçdaroğlu na: Rüyanda görebildin mi #1

  Sultangazi'de, adında gazi olan bir ilçede, Gaziler Günü'nü andıklarını ifade eden  Mehmet Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

  "Rabbim, bu ülkenin hiçbir insanını ve bizleri şehit olabilme, gazi olabilme ruhundan uzak tutmasın. Bu milletin hizmetkarı olabilme anlayışından uzak tutmasın. Bu milletin hizmetkarı olabilmeyi, hayat felsefemizin merkezinde tutabilirsek, hiç merak etmeyin ki bu tür eserler hayal ettiğimizin de ötesinde kısa sürede bu milletin önüne gelecek ve bu millet muasır medeniyet seviyesinin üzerinde hak ettiği yeri en kısa zamanda alacaktır. Yeter ki değerlerimizi kaybetmeyelim, yeter ki özümüzü kaybetmeyelim, yeter ki medeniyet anlayışımızın üzerine sabit ayağımızı güçlü koyalım. Şayet sabit ayağımızı o medeniyet değerlerinin üzerine güçlü koyabilirsek, diğer ayağımızı pergel gibi dünyanın her tarafına uzatabilecek ve dünyanın her tarafına güzel örneklerini sunabilecek bir noktaya gelebiliriz."

  Sağlık alanında son 12 yılda dünyaya, hizmetin en idealinin nasıl olabileceğini örnekleriyle gösterdiklerini ifade eden Müezzinoğlu, 77 milyon insanın sağlığa hakkaniyetli ulaşmasının önünde herhangi bir engel kalmasını istemediklerini bildirdi.

  480 BİN VATANDAŞA EVDE SAĞLIK HİZMETİ

  "Fakirin, fukaranın, engellinin, yaşlının, zorda ve darda olanın yanında olalım. O bize ulaşamıyorsa biz ona ulaşalım" diyen Müezzinoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  "O nedenle biz de onun bize ulaşabileceği yolların önündeki engelleri kaldırdık. Onun hastaneye, hekime, ilaca, eczaneye, laboratuvara ve teknolojiye ulaşabilmesinin önündeki bütün engelleri kaldırdık. Daha iyisinin, daha çağdaşın, daha modernin, daha güzelin… Ne gerekiyorsa en idealini, en ücra köşelere kadar getirebilmenin emeğini, gayretini gösterdik. Büyük oranda başardık. Son yıllarda bize ulaşamayanları görmeye başladık ve onun için evde sağlık hizmeti verebilmenin projelerini üretiyoruz. Bugün için 480 bin vatandaşımıza evde sağlık hizmeti veriyoruz."

  Sultangazi'deki 600 yatak kapasiteli dev eseri en kısa zamanda tamamlayacaklarını söyleyen Müezzinoğlu, "Buraya gelirken Nahit kardeşimi gördüm. Nahit kardeşim, benim aile doktoru olduğum bir kardeşim. Babasını, ailesini tanırım. Ama üstlenici firma olduğunu buraya gelince öğrendim. İşim biraz daha kolaylaştı. Pazarlık yapmam lazım. Gecikmeyi telaffuz etmememiz lazım ve 2016 cümlesini konuşmamamız lazım. En fazla 31 Aralık 2015'te buranın açılışını yapmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

  Müezzinoğlu, 30 yıllık hekim olduğunu belirterek, şunları dile getirdi:

  "Yaklaşık 15 yıl önce şu cümleleri konuşurduk. 'Alman turist, Antalya'ya gelmiş, burada rahatsızlanmış, Almanya'yı aramış. Ambulans uçak gelmiş, Antalya'dan vatandaşını almış, Almanya'ya götürmüş. Vay anasını. 'Biz adam olamayız, biz bunu başaramayız, bak bunlar nasıl yapıyor ama biz yapamıyoruz' diyerek, bizlere bu cümleleri söylediler ve söylettiler.

  Çünkü öz güvenin kaybedilmesini istedikleri bir millet pozisyonundayız. 'Biz başaramayız, biz yapamayız, biz adam olmayız' cümlelerini bizlere kabul ettirdiler. Bize bunu meşruymuş gibi sundular. Ama bir Recep Tayyip Erdoğan ki, itiraz etti. 'Bu millet yapar' dedi. 'Bu millet başarır, ben bu millete inanıyorum, güveniyorum' dedi. Dolayısıyla asla 'olmaz' cümlesini hiçbir arkadaşımızın, hiçbir çalışanın, onunla görev yapanın hiçbirine kullanma hakkı tanımadı. 'Yapacaksınız' dedi. 'Başaracaksınız' dedi."

  Türkiye'nin şimdi ambulans uçak ve helikopterlerinin olduğunu belirten Müezzinoğlu, Filistin'den hastaları getirerek, Türkiye'de tedavi ettiklerini söyledi.

  Londra'da rahatsızlanan atletin, ambulans uçakla oradan getirilerek tedavi edildiğini anlatan Müezzinoğlu, "Kazakistan'da kaza yapan tır şoförümüz, olağanüstü bir durumu yok, tedavisini orada yapabilir. Ama arıyor 'Sayın Bakanım, Sağlık Bakanlığı ben ülkemde tedavi olmak istiyorum' diyor. Ambulans uçak gidiyor, Kazakistan'dan tır şoförümüzü alıyor ve ülkemize getiriyor. Büyük ülke bu, medeni ülke bu, milletine inanan, milletine güvenen siyaset anlayışı bu."

  "EY KILIÇDAROĞLU, RÜYANDA AMBULANS HELİKOPTER GÖREBİLİYOR MUYDUN?"

  Zaman zaman muhalefetin eleştiride bulunduğunu, haklı eleştirilerin başlarının üzerinde yeri olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, "Ama ne olur ya iftira etmeyin, ne olur dedikodu yapmayın, ne olur fitne üretmeyin, ne olur bu milleti ayrıştırmayın, ne olur 'birlikten güç doğar' anlayışıyla bu bayrağın daha güçlü dalgalanmasına gelin siz de yardımcı olun. Ey Kılıçdaroğlu, acaba rüyanda ambulans helikopterleri görebiliyor muydun? Ambulans uçakları rüyanda görsen inanabiliyor muydun? Ama bunu biz millete inanarak, millete güvenerek, milletle beraber, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başardık" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir