Euro
10.188
0.47%
Dolar
8.6814
0.4%
Altın
491.53
0.72%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
383.498
-6.79%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Muharrem İnce anılarını kitaplaştırdı

  CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Meclis'teki anılarını bir kitapta topladı
  • 13.04.2012 - 11:41
  Muharrem İnce anılarını kitaplaştırdı

  Muharrem İnce anılarını kitaplaştırdı #1

  TBMM'de 22, 23 ve 24. Dönemlerde 10 yıl süreyle milletvekilliği yapan İnce, anılarını kaleme aldı.

  İnce, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'un, yönettiği bir birleşim sırasında kendisine hitaben "Siz olmayınca Meclis ne güzel çalışıyor" sözünü de kitabın başlığı yaptı.

  'YENİ VEKİLLER İÇİN EL KİTABI'

  10 yıl süre içinde başından geçen olayları, yaşanan gerginlikleri, sataşmaları, esprileri kitapta toplayan İnce, bu kitabının, yeni milletvekilleri için "el kitabı" niteliği taşıdığını söyledi.

  'HERKES BİR DERS ÇIKARACAKTIR'

  Kitabı hakkında AA muhabirinin sorularını yanıtlayan İnce, kitapta, Meclis'te yaşadığı olaylardan örnekler ve belgelerin bulunduğunu ifade etti.
  İnce, kitabın içeriğine ilişkin, "Parlamento deneyimleri, Meclis'te yaşadığım ilginç olayların bir kısmı da kitapta yer alacak. Kitapta, gerginlikler, zeka ürünü espriler, sataşmalar da var. Yeni milletvekilleri, tartışmalı anlarda neler yaşanabildiğini görecek. Bir yol gösterici. Bir anlamda anı kitabı; herkes bir ders çıkaracaktır" diye konuştu.

  TBMM'de geçirdiği 10 yıl içinde kendisini en çok zorlayan üç görüşmeyi, "1 Mart 2003 görüşmeleri, 4 artı 4 artı 4 kanun teklifi ve İçtüzük değişikliği teklifi" olarak sıralayan İnce, kitapta bu konularla ilgili bölümlerin yer alacağını anlattı.
  İnce, kitabın yapılacak son rötuştan sonra en kısa sürede yayınlanacağını bildirdi.

  KİTABIN DEVAMI DA GELECEK

  Kitabın devamının da geleceğini belirten İnce, kitabı kaç cilt halinde tamamlamayı düşündüğü sorusuna, "O yapacağım milletvekilliğine bağlı" karşılığını verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir