Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
290.306
3.89%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  Muharrem İnce: Bu kurultayda seçimi alacağız

  CHP'de genel başkanlığa aday olan Muharrem İnce, yaptığı basın açıklamasında "Bu kurultayda bu seçimi alacağız" dedi.
  • 22.08.2014 - 13:02
  Muharrem İnce: Bu kurultayda seçimi alacağız

  muharrem ince

  CHP'de, 18. Olağanüstü Kurultayda genel başkanlığa aday olacağını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce, tarihi Yürüyen Köşk'te düzenlediği basın toplantısında, Yalova örgütünün tamamına yakınının kendisine destek verdiğini söyledi.

  "BU KURULTAYDA SEÇİMİ ALACAĞIZ"

  Kurultaya ilişkin algı yönetimi oluşturulmaya çalışıldığını öne süren İnce, "Baskın kurultay yapacaksın 15 günde, çalışmasını engelleyeceksin. Korkunun ecele faydası yok. Bu kurultayda bu seçimi alacağız" dedi.

  "MUHARREM İNCE KAZANAMAZ DİYENLERE GÜLÜYORUM"

   İnce, konuşmalarını şöyle sürdürdü; 

  "Genel Başkan her şeye hakim. 'Muharrem İnce kazanamaz.' Bakın ben buna gülüyorum, gerçekten gülüyorum. Dün Bursa'daydım. Bursa'da 13 delege arkadaşımız imza verdi. Bugün 9 delege arkadaşımız daha imza verecek. Pek çok ilde, Adana'da, Muğla'da, Aydın'da, Isparta'da, Düzce'de, Bolu'da, Yalova'da, Kastamonu'da... Sayarım da sayarım. Hepsinde öndeyim. Önde olduğum tüm illeri açıklamak istemiyorum. O köşe yazarlarına sesleniyorum. Hangi bilgiyle bunu konuşuyorsunuz? Hangi bilgiyle bunu yazıyorsunuz? Bunlar doğru değil ki. Bu algı yönetimini bilerek yapıyorlar. Farkındayım bunun.

  TOPLANTIDA 60 İL BAŞKANI VARDI

  Gülüyorum bunlara ama biraz da üzülüyorum, gerçekleri yansıtsın. Bu yazdıkları gerçek değil. 78 il başkanı destek açıklaması yapmış Genel Başkan'a. Bir; zaten toplantıda 60 il başkanı vardı. 60 il başkanından 78 destek çıkıyor. İki; 38 il başkanı zaten kendisi delege değil. Himmete muhtaç dede, nasıl himmet vere? Delege olmayan birisi delege adına nasıl konuşuyor? Bunlar doğru değil. Genel Başkan hiçbir delegeyi aramayacaktı, telefon açmaya başladı. Küçük salon tutacaksın, Muharrem İnce'nin salon hakimiyetini, salondaki konuşmasını engelleyeceksin. Baskın kurultay yapacaksın 15 günde, çalışmasını engelleyeceksin. Korkunun ecele faydası yok. Bu kurultayda bu seçimi alacağız.

  İKİ SEÇİMDE PARTİYİ BİRİNCİ YAPMAYAN İSTİFA EDECEK

  2015'te yapılacak genel seçimde CHP iktidar, Sayın Kılıçdaroğlu başbakan olur diyebilir misin? Diyor musun? Vicdanın diyor mu? Yüreğin diyor mu? Beynin diyor mu? Bunu soruyorum. Bugün tam tersini yapıyor. Söylediklerinin hiçbİrini yapmadı. Hedeflerim net, üyelerle ön seçim olacak. İki seçimde partiyi birinci parti yapamayan genel başkan, istifa etmiş olacak.

  PARTİMDE DEMOKRASİ VAR DİYECEĞİM

  Yüzde 15 kontenjanı bile kullanmayacağım, yüzde 5; Siyasi Partiler Kanunundan gelen. 'Türkiye'ye demokrasi getireceğim' diyenler, önce kendi partisine demokrasi getirmezse inandırıcı olamaz. Önce partide demokrasi. Partide demokrasi olacak, millete de çıkıp diyeceğim ki genel başkan olarak; 'Partimde demokrasi var.' 'Şimdi ülkemde demokrasi istiyorum, gel partime' diyeceğim. Tek adamlıkla bunlar olmaz. 2010'daki Kemal Ağabey olsa, 2010'daki Sayın Genel Başkan olsa bugün bu toplantıyı yapmıyor olurdum. O günkü Kemal Ağabey gitti, yerine başkan bir Kemal Ağabey geldi. Bunu değiştireceğiz. Bu düzeni değiştireceğiz. CHP'deki bu düzeni değiştireceğiz. Türkiye'deki bu düzeni değiştireceğiz. Türkiye'deki bu düzeni değiştirebilmek için önce CHP'deki bu düzeni değiştirmemiz lazım."

  ALGI YÖNETİMİ İDDİASI

  İnce, algı yönetimi oluşturmaya çalıştığını iddia ettiği köşe yazarlarına da seslenmek istediğini belirtti. Bu yazarların, delegelerle konuşmadan yorumlar yaptığını savunan İnce, şunları kaydetti:

  "Şu anda size 30 vilayet sayarım. Birebir bildiğim, 30 vilayetin hepsinde öndeyim hem de büyük vilayet. Bazı insanlar korkuyor, 'Oy vereceğim ama imza veremem' diyor. Genel Merkezden korkuyor. Çalışanı var, belediye personeli olan var; bunların hepsini biliyorum. Genel Merkezde çalışan var; kurultay delegesi. İnsanlar üzerinde baskı kuruyorlar, genel başkan yardımcıları arıyor. Partililerime sesleniyorum; yürekli olun, hiç merak etmeyin. Öyle kimsenin babasının çiftliği değil bu parti. Bu partide milletvekilliği adaylıkları öyle torbada keklik değil. Hiç öyle ulufe dağıtamaz. Herkese ulufe dağıtıyorlar. En önemli yeri burası. Ulufe dağıtıyorlar şu anda. Babanın çiftliğinden mi dağıtıyorsun bunları? Milletvekili yapıyorlar, sıralar veriyorlar. Öyle yok. O sıraları verenlere sesleniyorum; sen önce kendi sıranı al da sonrasına bakarız."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir