Euro
11.3483
1.39%
Dolar
9.7617
1.66%
Altın
563.22
1.74%
Borsa
1.489
0.61%
Bitcoin
609.996
3.92%
14ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 14 C
  Muharrem İnce dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi

  Muharrem İnce dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi

  CHP'li vekil Muharrem İnce, taciz iddiaları karşısında dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi
  • 23.11.2012 - 11:23

  Muharrem İnce dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi #1

  Meclis'te Bülent Arınç ve Muharrem İnce arasındaki cinsel taciz polemiği devam ediyor. Arınç, Meclis'te bulunan dokunulmazlık dosyalarından birinin cinsel taciz dosyası olduğunu, bunun da İnce'ye ait olduğunu söyledi.

  "YÜZ KIZARTICI SUÇ"

  Bu nedenle İnce'nin dokunulmazlığının kalkmasını talep eden Arınç, "Bu yüz kızartıcı bir suçtur" dedi. İnce'nin kendisinden yardım isteyen CHP üyesi Fatma K. adında bir kadına tacizde bulunduğunu söyleyen Arınç, Kılıçdaroğlu'ndan da İnce'nin istifasını istemesi gerektiğini söyledi.

  "DOKUNULMAZLIĞIMI KALDIRIN"

  Bu gelişmeler sonrası CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM Başkanlığı'na yazılı başvuruda bulundu.

  İnce'nin TBMM Başkanlığı'na verdiği dilekçe şöyle; "Hakkımda Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sevk edilmiş bulunan 3/618 ve 3/916 Dosya numaralı fezlekeler ile dokunulmazlığımın kaldırılması talep edilmektedir. Yasama Dokunulmazlığımın kaldırılarak hakkımda yürütülen iftira kampanyasından kurtulmak ve aklanmak istiyorum. Bu nedenle Cumhuriyet Savcılıklarınca düzenlenen fezlekelerde talep edildiği üzere dokunulmazlığımın kaldırılması konusunda gereğini arz ederim."

  Muharrem İnce dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi #2

  Muharrem İnce dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir