Euro
15.3206
0.32%
Dolar
13.5223
0.38%
Altın
799.51
0.75%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
510.788
4.88%
1ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 1 C

  Moderatör Muharrem İnce'yi ters köşeye yatırdı

  Bülent Arınç'ı eleştiren Muharrem İnce, CHP'li vekillerle ilgili soruya ilginç yanıt verdi.
  • 10.10.2012 - 08:13
  Moderatör Muharrem İnce'yi ters köşeye yatırdı

  Moderatör Muharrem İnce yi ters köşeye yatırdı #1

  Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in "Dağda ölen teröriste ağlamıyorsanız insan değilsiniz" sözleri Türkiye gündemindeki yerini korurken, tartışmalar devam ediyor.

  ARINÇ DESTEK VERDİ, ERDOĞAN TEPKİ GÖSTERDİ

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın "Konuşmanın içeriğine bakınca takdirle karşılıyorum." sözlerine karşın Başbakan Erdoğan grup toplantısında Recep Güven'e oldukça sert tepki vermişti. Erdoğan bu sözleri karşısında medya "Erdoğan'ın sözleri karşısında Arınç dondu kaldı" yorumunu yapmıştı.

  ARINÇ 'IN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

  Habertürk ekranlarında Ece Üner 'in konuğu olan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Bülent Arınç'a yönelik "Ben burada öncelikle, Allah kimseyi Bülent Arınç'ın durumuna düşürmesin diyorum. Biliyorsunuz sayın Ertuğrul Günay 'ucube' dediğinde, Başbakan 'yoo ucube değil, ben de tam ona söylemiştim demiştim' demişti. Bülent Arınç da o zaman 'Allah kimseyi Ertuğrul Günay'ın durumuna düşürmesin' demişti.

  "ALLAH KİMSEYİ ARINÇ'IN DURUMUNA DÜŞÜRMESİN"

  Bugün sayın Arınç, Diyarbakır Emniyet Müdürü için 'fikirlerini destekliyorum' dedi. Başbakan da çıktı, 'biz evlatlarımızı katledenler için ağlamayız' dedi. Tıpkı geçmişte Ertuğrul Günay'ı açığa düşürdüğü gibi sayın Arınç'ı da açığa düşürdü. Allah kimseyi Arınç'ın durumuna düşürmesin diyorum" ifadelerini kullandı.

  2 DAKİKADA ÇARK ETTİ

  İnce 'nin bu sözleri üzerine CHP Milletvekilleri ve Kılıçdaroğlu arasında da bu konuda görüş ayrılığı belirtmesi üzerine Muharrem İnce çark ederek "Milletvekilleri kişisel görüşlerini açıklayabilirler, bunda hiçbir sakınca yok. Ama sayın Genel Başkan'ımızın söylediği partiyi doğrudan bağlar. Partimizin tüzüğüne göre sayın Genel Başkan'ımızın politika belirleme hakkı vardır. Doğrusu genel başkanın söylediğine bakmak lazım" dedi.

  Muharrem İnce'nin çark ettiği o anlar

  Moderatör Muharrem İnce yi ters köşeye yatırdı #2


  Görüş Bildir