Petrol
114.32
-0.08%
Euro
17.547
-0.07%
Dolar
16.3425
-0.04%
Altın
973.28
0.07%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
486.889
-0.05%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Muharrem İnce: Kimse partinin delegesini aşağılayamaz

  Muharrem İnce, kendisine oy veren 200 delegeye "ikiyüzlüler" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert yanıt verdi.
  • 10.09.2014 - 17:18
  Muharrem İnce: Kimse partinin delegesini aşağılayamaz

  Muharrem İnce: Kimse partinin delegesini aşağılayamaz #1

  Kurultay'ın ardından partisinin il başkanlıklarını gezme kararı alan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Bolu İl başkanlığını ziyaret etti. Toplantı salonunda kendisine oy veren 200 delegeye "ikiyüzlüler" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "Kimse partinin delegesini aşağılayamaz. Kim seçmene hakaret ederse karşısında beni bulur" dedi.

  "KENDİMİZİ DÜZELTMELİYİZ"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugünkü bir röportajında kendisine oy verenleri aşağılayan ifadeler kullandığını savunan İnce, şöyle konuştu, 
  "'İmza verip oy vermeyenler ikiyüzlüdür' diyor. Ne kadar yanlış. İnsanları imzaya zorlayan şey nedir? Buna bakmamız lazım. Bence insanları zorla imza attırmaya getiren bu mantığı terk etmemiz lazım. Ben bunu bütün partiye önereceğim. Her tarafı gezeceğim ve söyleyeceğim. Önerim şu; her önüne gelen genel başkanlığa aday olamasın. Tamam, doğru. En az 50 imza ile aday olunsun. Buna katılıyorum ama en çok da 100 imza olsun. 100'ün üzerinde de imza olmasın. O zaman baskı olmaz. O zaman insanlara, ‘Gel sen de zorla imza at' diye baskı olmaz. Bu zulüm düzeninden kurtulmak istiyorsak, bu eşkıya düzeninden kurtulmak istiyorsak kendimizi düzeltmeliyiz.

  "KİMSE PARTİNİN DELEGESİNİ AŞAĞILAYAMAZ"

  Doğru okuyacağız. Ne demek yani, 'Muharrem İnce'ye oy verenler, belediye meclisine aday yapılmadı diye oy veriyor.' Sana oy verenler de yeniden milletvekili olurum diye oy veriyor. Ben de öyle derim o zaman. Bu doğru değil. Kimse partinin delegesini aşağılayamaz. Hiç kimse. Ben, genel başkan, siz, bir başkası, hiç kimsenin bunu aşağılamaya hakkı yok. Neden ikiyüzlü olsunlar? Ne yapsın insanlar. Zorla genel başkan yardımcısı geldi. Zorla insanlardan imza aldılar. O kişi de sandığa gidince dedi ki, ‘Benden imzayı zorla aldınız ama ben oyumu Muharrem İnce'ye vereceğim' dedi. O kişi ikiyüzlü değil. O baskıyı ona yapanlar ikiyüzlü. Onlar demokrat değil.

  "KİM SEÇMENE HAKARET EDERSE KARŞISINDA BENİ BULUR"

  Tek tek 81 vilayeti gezeceğim. Bu şarkı burada bitmez. Bu şarkıyı devam ettireceğiz. Partinin iktidar olması için, bu partinin 6 okunu göndere dikmek için, başbakanlığa dikmek için elimden geleni yapacağım. Bu seçimde de Kemal Kılıçdaroğlu'nun başbakan olması için elimden geleni yapacağım. Kurultay bitmiştir. Şimdi partiyi iktidara taşımak lazım ama yanlış gördüğüm şeyleri de hiç hatır, gönül yapmam. Kim seçmene hakaret ederse de karşısında beni bulur.”

  Kılıçdaroğlu CHP delegesine ikiyüzlü dedi

  Muharrem İnce: Kimse partinin delegesini aşağılayamaz #2

     İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir