Dolar
6.8612
0.0014%
Euro
7.7611
0.1535%
Altın
1798.58
-0.2689%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.959
-0.248%
Bitcoin
63644.24
-0.0606%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  Muharrem İnce'den çatı aday sitemi İZLE

  Muharrem İnce'den çatı aday sitemi İZLE

  CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, çatı adayın belirlenme sürecinde görüşünün alınmamasını eleştirdi.
  • 25.06.2014 - 22:19
  Muharrem İnce'den çatı aday sitemi İZLE

  Muharrem İnce'den çatı aday sitemi İZLE #1

  İnce, partisinin Çorum Merkez İlçe Başkanlığı tarafından Samsun karayolu üzerindeki bir restoranda düzenlenen dayanışma yemeğine katıldı.

  Restorana girmeden önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

  15 yaşından biri CHP için çalıştığını ifade eden CHP Grup Başkanvekili, görüşünün alınmadığını, adayı TV'lerden öğrendiğini ve olayın bu kadar net olduğunu ifade etti.

  Muharrem İnce'den çatı aday sitemi İZLE

  AMA PARTİMİ ZORA SOKMAM

  "Ben, 15 yaşında samanlığın duvarına Cumhuriyet Halk Partisi yazdım, 1979 ara seçimlerinde... 50 yaşındayım, şimdi de CHP'nin milletvekiliyim, grup başkanvekiliyim. Partimi zora sokacak, partimi sıkıntıya sokacak hiçbir işlemin, hiçbir eylemin, hiçbir açıklamanın içerisinde olmam. Çatı adayın belirlenme sürecinde benim görüşüm alınmadı. Ben bu süreçte yokum. TV'lerden öğrendim. Net, bu kadar.

  İSYANIM VAR

  Bu konuda sitemim var mı? Evet, var. Sayın Genel Başkanımıza bu sitemi ettim. Lafımın da arkasındayım. Adayın belirlenme sürecinde bir katkım yok ama olmuş bitmiş. Partimizin genel başkanı, bir başka partinin genel başkanıyla oturmuş, konuşmuş bir aday açıklanmış. Bu saatten sonra bana düşen görev çalışmanın yerine getirilmesidir. Bu saatten sonra yapılacak iş budur. Gerisi geçmişte kalmıştır, ben geçmişle ilgilenmem."

  Muharrem İnce kimdir?

  DEFTERİ KAPADIM

  10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ilk tur seçimlerinin çok önemli olduğunu belirten İnce, şöyle devam etti:

  "Recep Tayyip Erdoğan'ı sandığa gömmek için elimden ne gelirse onu yaparım. Tekrar söylüyorum, bu kadar. Önümüzdeki seçim, 10 Ağustos'ta olacak seçim, aslında birinin seçilmesi seçimi değildi. Birinin seçilmemesi seçimidir. Yani 10 Ağustos'ta Recep Tayyip Erdoğan bu ülkeye cumhurbaşkanı olmayacak, başkan olacak, diktatör olacak, parla sistem sona erecek, yargı bitecek, üniversite çökecek, sivil toplum diz çökecek. Böyle bir ortamda ben süreçte olmasam da artık aday olmuş bir kişiyle ilgili yorum yapmak istemiyorum. Ben onu genel başkanımıza yalnız olduğumuz ortamda söyledim, sitemlerimi ilettim, ben defteri kapadım. Şimdiden itibaren çalışırım, partimin, adayımızın başarılı olması için elimden geleni yaparım."

  AİLE İÇİ SIRLAR HALKA SÖYLENMEZ

  İnce, "Genel Başkan ile ne görüştünüz?" sorusu üzerine, "Aile içi sırlar halka açık alanlarda söylenmez. Çikolata imalatı ile parti içi konular gizli ortamlarda yapılır" cevabını verdi.

  Görüş Bildir