Euro
15.1735
-0.38%
Dolar
13.6251
-0.18%
Altın
781.2270
-0.87%
Borsa
1988
-0.51%
Bitcoin
502.805
-0.46%
4ºC
İstanbul
Çok bulutlu 4 C
  Muharrem İnce'den Cemil Çiçek'e sert yanıt

  Muharrem İnce'den Cemil Çiçek'e sert yanıt

  İnce: "Oysa biz kendisinin ne denli boşboğaz olduğunu çok iyi biliriz."
  • 15.08.2012 - 16:09

  Muharrem İnce den Cemil Çiçek e sert yanıt #1

  CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in bugün kendisi hakkında söylediği sözleri hatırlatarak, ''Evrak memuru Cemil Çiçek, dün benim TBMM Genel Kurulu'nda Meclis'ten kaçanlara yönelik kullandığım ifadelerden rahatsız olmuş ve kendi sıfatını bana yönlendirmeye çalışmıştır'' ifadelerini kullandı.

  İnce, yaptığı yazılı açıklamada, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in bugün yaptığı açıklamayı değerlendirdi.

  "BİZ KENDİSİNİN NE DENLİ BOŞBOĞAZ OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİRİZ"

  İnce, şunları kaydetti:

  ''Oysa biz kendisinin ne denli boşboğaz olduğunu çok iyi biliriz. Tutuklu milletvekilleri konusunda yaptığı boşboğazlık, kendi partisi AKP'nin yönetimine toslamıştır. Tutuklu milletvekillerinin tahliyesini bekleyen aileleri ile demokrasi talep eden ve milletvekillerimize oy veren yurttaşlarımız kendisinin boşboğazlığının ve evrak memurluğunun kurbanı olmuşlardır. Kaldı ki kendisi, şirket merkezlerinde kendi partisinden siyasetçiler hakkında yaptığı boşboğazlıkla meşhurdur.

  "KILIÇDAROĞLU'NUN BENİ UYARDIĞI İDDİASI KUYRUKLU YALAN"

  Evrak memuru Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun beni üslup konusunda uyardığını da açıklamış. Bu da ayrı bir boşboğazlıktır. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun beni uyardığı iddiası kuyruklu yalandır. Yalan ve boşboğazlık siyasette kimseye fayda getirmez. Cemil Çiçek'i içine düştüğü acizlikten yalanlar kurtaramaz.''

  Çiçek'in devlet ve millet işlerinden anlamadığını iddia eden İnce, açıklamasında, ''O çocuklarının nasıl daha yüksek maaş alabileceğini araştırma işleriyle ilgilensin. Yalana, boşboğazlığa başvurmadan Meclis Başkanlığı yapsın. Meclis Başkanlığı makamında oturan ancak evrak memurluğunun ötesine geçemeyen Cemil Çiçek, kaba, yaralayıcı ve saygısız üslup arıyorsa kendisinin de üyesi olduğu AKP'ye bakmalıdır. Çiçek, kendi grubuna baktığı zaman çiftçiye 'Ananı da al git' diyen başbakanını görecektir. Şehitlerimize 'Birkaç Mehmet' diye hitap eden Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'i görecektir'' ifadelerine yer verdi.

  CEMİL ÇİÇEK NE DEMİŞTİ?

  Bir başka gazetecinin, dün Genel Kurul'da CHP Grup Başkanvekili Muharem İnce'nin kendisine ve TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'a yönelik sözlerini anımsatması üzerine Çiçek, ''Zaman zaman Sayın İnce'nin bu türlü beyanları oluyor. Bu beyanlar son derece kaba, yaralayıcı ve saygısızca ifadelerdir. Siyaseti saygı çerçevesinde, nezaket içerisinde yapmak lazım. Kaba ve yaralayıcı üslubun, saygısızca söylenen sözlerin ne kendisine ne partisine ne de siyaset kurumuna bir getirisi olmaz. Bu siyaset değildir, boşboğazlıktır. Ne yapalım, boşboğazı cehenneme atmışlar, 'cehennemin odunu yaştır' demiş'' açıklamasında bulundu.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile dün görüşürken buna ilişkin üzüntüsünü de ifade ettiğini belirten Çiçek, Kılıçdaroğlu'nun İnce'yi ikaz ettiğini söylediğini aktardı. Çiçek, ''Belli ki Sayın Genel Başkan da bu üsluptan rahatsız'' dedi.


  Görüş Bildir