Petrol
97.92
-1.69%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
437.908
1.09%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Muharrem İnce'den Haşim Kılıç'a sert gönderme

  Muharrem İnce, Anayasa Mahkemesi başkanı Haşim Kılıç'ı sert bir dille eleştirdi.
  • 24.01.2012 - 11:36
  Muharrem İnce'den Haşim Kılıç'a sert gönderme

  Muharrem İnce den Haşim Kılıç a sert gönderme #1

  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Anayasa Mahkemesi'nin, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan ve kendisine 6'şar bin lira ceza vermesini eleştirdi. İnce, Anayasa Mahkemesi'nin, "Muhalefeti dizayn etme" ve "iktidar partisini koruma" görevi yaptığını savundu.

  "SENDEN Mİ KORKACAĞIZ"

  İnce "Anayasa mahkemesi iktidarı denetlemekle görevlidir. Ama Anayasa Mahkemesi bugün AKP'yi koruma ve kollama noktasına gelmiştir. muhalefeti dizayn etme, susturma görevi yapmaktadır. Biz bu cezadan sanki korkacağız. Devlet bize dünya kadar maaş veriyor, biriktirip ödeyeceğiz. Senden mi korkacağız'' dedi.

  Muharrem İnce'nin hedefinde Anayasa Mahkemesi başkanı Haşim Kılıç da vardı.

  İnce,"Bana cezayı kesen Anayasa Mahkemesi başkanı Haşim Kılıç yargıç mı, hakim mi? İktisatçı. Dünyada Anayasa Mahkemesi'ne başkan olup da hukukçu olmayan tek başkandır. Tabi ki reddi hakim talebinde bulunacağız. Sana mı güveneceğiz" dedi.

  "DEMOKRASİ DEĞİL DEMOKRASİYİ ARAYIŞ HAFTASI"

  Uğur Mumcu'nun 19 yıl önce katledilmesine de değinen İnce, Tarikatlar atık sivil toplum örgütü oldu. Yıllarca demokrasi mücadelesi veren bizler, demokrasi düşmanı ilan edildik. 24-31 Ocak arasındaki haftanın Adalet ve Demokrasi haftası olduğunu söyleyen İnce, "Bu haftanın adı demokrasi arayışı haftası" olmalı dedi.

  Türkiye'de önceden Devlet Güvenlik Mahkemeleri vardı şimdi Özel Yetkili Mahkemeler var" diyen İnce, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız için 397 yıl hapis cezası isteniyor. Milletvekillerimiz tutuklu. Savcılara sesleniyorum. Eğer sen görevini yapmak istiyorsan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Meclis üyeleri ihale almışlar. Belge istiyorsanız belge bende. Sadece sizde yürek olsun, o davaları açın da göreyim" şeklinde konuştu.

  TEK GÜVENDİĞİMİZ BU HALK VE MANGAL GİBİ YÜREĞİMİZ

  Konuşmasında Başbakan Erdoğan'a seslenen Muharrem İnce, "Ey Tayyip Erdoğan, bizim bağımlı yargımız yok, yandaş medyamız yok, biat eden işadamlarımız yok. Bizim tek güvendiğimiz bu halk ve mangal gibi yüreğimiz" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir