Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
591.032
1.03%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Mustafa Kamalak: Beklediğimiz sonucu alamadık

  Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, genel seçimlerde bekledikleri sonucu alamadıklarını söyledi.
  • AA
  • 15.06.2015 - 19:16
  Mustafa Kamalak: Beklediğimiz sonucu alamadık

  Mustafa Kamalak: Beklediğimiz sonucu alamadık #1

  Genel seçimlerin ardından değerlendirme yapmak amacıyla Antalya'ya gelen Mustafa Kamalak, partisinin il başkanlığında partililerle bir araya geldi.

  "BEKLEDİĞİMİZ SONUCU ALAMADIK"

  Toplantıda konuşan Kamalak, 7 Haziran'daki seçimlerden bekledikleri sonucu alamadıklarını belirterek, "Biz daha yüksek bir sonuç bekliyorduk, beklediğimiz sonucu alamadık. Arazi böyle değildi ama sandıktan çıkan sonuç farklı oldu" ifadesini kullandı.

  "Burada bir mesuliyet, sorumluluk varsa şüphesiz bu, bana aittir" diyen Kamalak, seçimde bütün teşkilatlarıyla ellerinden gelen çabayı sarf ettikleri kanaatinde olduğunu anlattı.

  UHUD SAVAŞI ÖRNEĞİ

  Saadet Partisi'nin sadece seçim zamanlarında çalışan değil, bir dava partisi olduğunu vurgulayan Kamalak, şöyle konuştu: "Zaferden değil, seferden sorumluyuz. Zafer için gerekli şartları eksiksiz yerine getirmek zorundayız. Eğer Okçular Tepesi'ni boş bırakıp zafer bekliyorsak, emin olun biz azap bekliyoruz demektir. Uhud Savaşı başlarken Peygamber Efendimiz, kardeşlerimizi Okçular Tepesi'ne yerleştirmiş ve 'sakın burayı bırakmayın' demişti. Ne yazık ki savaşın kazanıldığı bir anda 'zafer nasıl olsa kazanıldı' diyerek Okçular Tepesi'ndeki kardeşlerimiz orayı boşalttı. Başlarındaki komutanın bütün ısrarına rağmen kazanılmış olan zaferi kaybettik. Burada Okçular Tepesi her bir ilçemizdir, mahallemizdir, sokağımızdır, sandıktır, teşkilatımızdır, kadın kollarımızdır, gençlik kollarımızdır. Buraların her biri cihad ordusu bakımından birer Okçular Tepesi'dir."

  Kamalak, insanları ayırmadan çalışacaklarını belirterek, "Şu solcu, şu aşiretten' demeyeceğiz. Bu ülkenin her bir ferdi bizim. Ayyaşı da sarhoşu da bizim, serkeşi de bizim, ateisti de bizim" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir