Euro
9.663
0.59%
Dolar
8.0647
0.72%
Altın
460.26
1.31%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
501.999
-1.55%
9ºC
İstanbul
Sağanak yağış 9 C

  Mustafa Kamalak: Yönümüzü doğuya çevireceğiz

  Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Eskişehir kent merkezindeki otelde düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuştu.
  • AA
  • 19.04.2015 - 03:32
  Mustafa Kamalak: Yönümüzü doğuya çevireceğiz

  Mustafa Kamalak

  Kamalak, BBP ve Saadet Partisi gibi iki kardeş partinin bir araya geldiğini anımsatarak, hakça paylaşım yaptıklarını söyledi.

  Dünyanın en zengin petrol, maden yatakları ile en genç nüfusunun İslam ülkelerinde olduğunu dile getiren Kamalak, şöyle konuştu:

  "Bütün bu zenginliğe rağmen dünyanın en perişan ülkeleri de İslam ülkeleridir. Bir asır önce ecdadımız bütün bunları bir merkezde toplamıştı. Ne oldu bize, kitabımız, Rabbimiz aynı ama paramparça olmuşuz. Şu halde inşallah bu birlikteliğimiz tüm İslam alemine örnek teşkil edecektir. İnşallah 7 Haziran'dan sonra bu ülkede çok şey değişecek. İktidar, Meclis, bu ülkenin yönü değişecektir. Kardeşlerin istikametine dönecektir, bunu vadediyoruz. Asırlardır beraber yaşadığımız kardeşlerimizle buluşmak için yönümüzü doğuya çevireceğiz, bunu vadediyoruz.

  Önümüzdeki 1,5 aylık sürede çalmadığınız kapı, titretmediğiniz gönül kalmamalıdır."

  "BU MİLLETİ KİMSE SOYKIRIMLA SUÇLAYAMAZ"

  Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de Saadet Partisi ile ittifak oluşturulmasında gayret gösteren her iki partinin üyelerine de teşekkür etti.

  Sadece oy gayesiyle siyaset yapmadıklarını belirten Destici, 7 Haziran'dan sonra Saadet Partisi ve BBP'nin Meclis'e gireceğini kaydetti.

  "Ermeni soykırımı" iddialarına da değinen Destici, şunları anlattı:

  "Herkes aklını başına alsın. Müslüman, kimseye soykırım yapmaz. 'Bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir' anlayışına sahip olan bir millet nasıl soykırım yapabilir? Bu milleti hiç kimse soykırımcılıkla suçlayamaz. Eğer bu büyük Türk milleti, bir millete soykırım yapmak isteseydi, bunu en zayıf olduğu 1915 yılında mı yapardı? Osmanlı'nın en güçlü olduğu dönemde bunu yapardı ama bin yıldır biz bu topraklarda birlikte yaşamışız. Bugün sarayda ağırlanan Papa, çıkıp Türkiye'yi soykırımcılıkla suçluyor."

  Konuşmaların ardından Kamalak ve Destici, "Milli İttifak''ın Eskişehir milletvekili adaylarıyla fotoğraf çektirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir