Petrol
102.91
-9.33%
Euro
17.4235
-0.65%
Dolar
16.9697
0.85%
Altın
963.68
-1.44%
Borsa
2371
0.00%
Bitcoin
344.616
3.15%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Mustafa Kamalak'tan Fırat Kalkanı değerlendirmesi

  Suriye operasyonuna ilişkin konuşan Kamalak, "Derinlere inildiği takdirde Türkiye, PYD ile aynı safta savaşmak zorunda bırakılır." dedi.
  • AA
  • 05.10.2016 - 12:31
  Mustafa Kamalak'tan Fırat Kalkanı değerlendirmesi

  Mustafa Kamalak tan Fırat Kalkanı değerlendirmesi #1

  Partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Suriye’de devam eden Fırat Kalkanı Harekatına değinen Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Türkiye’nin sınır güvenliği için yaptığı bu girişiminin yerinde bir adım olduğunu ancak harekatın sınır hattı ile sınırlı kalması gerektiğini savundu.

  "TÜRKİYE, PYD İLE AYNI SAFTA SAVAŞMAK ZORUNDA BIRAKILIR"

  Aksi takdirde Türkiye’nin istemediği bir savaşa zorlanacağını iddia eden Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kilis’in roketlere maruz kalması, vatandaşlarımızın hayatını kaybetmesi, göçe tabi tutulması nedeniyle sınır operasyonun yerinde olduğunu ifade ettik ancak derinlere girilmemesi gerektiğini de söyledik. Derinlere inildiği takdirde Türkiye terör örgütü PYD ile aynı safta savaşmak zorunda bırakılır.”

  Türkiye’nin hassas bir süreçten geçtiğini, buna rağmen ülke gündeminin kısır siyasi çekişmelerle meşgul edildiğini vurgulayan Kamalak, “Coğrafyamız hızla büyük bir savaşın içine itilirken, içeride terör yoluyla fitne tohumları ekilirken, maalesef ülke siyaseti kısır polemiklerle suni gündemlerle meşgul ediliyor.” ifadelerini kullandı.

  LOZAN TARTIŞMALARI

  Lozan Antlaşması ile ilgili tartışmaları da hatırlatan Kamalak, ülkenin gerçek gündemine ilişkin çözüm üretemeyenlerin polemik siyasetinden medet umduğunu dile getirerek, “Bu yüzden Lozan tartışması samimi bir tartışma değildir. İyi niyetli bir tartışma değildir.” dedi.

  Bütün siyasi kurumların bugünün asıl sorunlarına odaklanması gerektiğinin altını çizen Mustafa Kamalak, şunları kaydetti: “Türkiye bir an evvel gerçek gündemine dönmelidir. Dış borç toplam 750 milyar dolarlara ulaşmış, işsizlik çift haneli rakamlara çıkmıştır. Her gün şehit üstüne şehit haberleri geliyor, gencecik fidanlarımızı hayatının baharında toprağa veriyoruz. Millet mutsuzdur, millet umutsuzdur, millet moralsizdir, millet endişe içindedir. Lozan demagojileriyle vakit geçirmek yerine, herkesi milletimizin 15 Temmuz’da ortaya koyduğu asalet, basiret ve ferasetten ders almaya ve bu asalete uygun davranmaya çağırıyoruz. Aksi takdirde ne millet vicdanında, ne de tarih önünde hesap veremezler.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir