Euro
9.493
0.49%
Dolar
7.8054
0.43%
Altın
462.23
0.42%
Borsa
1.335
0.31%
Bitcoin
151.274
0.03%
10ºC
İstanbul
Güneşli 10 C
  Mustafa Sarıgül CHP'ye katılıyor

  Mustafa Sarıgül CHP'ye katılıyor

  İstanbul için aday olması beklenen Mustafa Sarıgül yakında resmen CHP'li olacak.
  • 25.10.2013 - 15:22

  Mustafa Sarıgül CHP ye katılıyor #1

  Sarıgül'ün, ihraç edildiği CHP'ye tekrar katılmak için 'Beni affedin' dilekçesi vermesi gerekiyordu. Bunu kabul etmeyen Sarıgül, 'CHP beni davet etsin' demişti. Bu polemik sürürken, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün partiye katılım sürecinin 29 Ekim'de başlayacağı öğrenildi.

  SARIGÜL DİLEKÇEYİ VERECEK

  Habertürk'ün edindiği bilgiye göre, o dilekçeye ilişkin takvim şöyle:

  *Sarıgül, yeniden kendisini CHP'li yapacak dilekçeyi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda veya bir iki gün önce teslim edecek.

  *Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, dilekçeyi 30 Ekim'de toplanacak MYK'nın onayına sunacak.

  *1 Kasım'da MYK'nın onayının ardından bu kez CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'ya Sarıgül'ün üyeliğine onay verip vermediği sorulacak.

  *Sarıgül'ün dilekçesi, Salıcı'nın onay yazısı ve MYK'nın kararı birleştirilerek 3 Kasım'da toplanacak Parti Meclisi'ne sunulacak. PM'de Sarıgül'ün kaderini yapılacak gizli oylama belirleyecek. Sarıgül'ün yeniden CHP'li olması için oylamaya katılanların yarısının bir fazla oyunu alması yeterli olacak.
  PM'de dilekçenin kabul edilmesi durumunda Sarıgül, 9 Kasım'da 10-15 bin kişiyle İstanbul büyükşehir aday adaylığı için resmen CHP'ye başvuracak.

  TDH OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

  Sarıgül'ün dönüş takviminin büyük oranda belli olmasının ardından Türkiye Değişim Hareketi İl Başkanları Sarıgül'ün başkanlığında dün İstanbul'da olağanüstü toplanarak, son gelişmeleri masaya yatırdı. TDH Genel Sekreteri Hasan Aydın, 'Takvimde hiçbir sıkıntımız yok. İşin teknik boyutunu aştık. O işlemler bitti. Şekil olarak hiçbir sıkıntımız yok' dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir