Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
564.400
1.20%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Nazlı Ilıcak: Mahallem artık beni destekliyor

  Hükümete yönelik ağır eleştirilerde bulunan gazeteci Nazlı Ilıcak, kendisini dışlayan mahallesinin artık destek verdiğini söyledi.
  • 12.01.2015 - 03:45
  Nazlı Ilıcak: Mahallem artık beni destekliyor

  Nazlı Ilıcak: Mahallem artık beni destekliyor #1

  Gazeteci Nazlı Ilıcak, hükümete karşı yaptığı eleştiriler nedeniyle oturduğu mahallesinde büyük tepki toplamıştı.

  Ilıcak, Habertürk'ten Ruşen Çakır'a verdiği röportajında hükümeti eleştirdiği için 2011 yılında mahallesinde çok dışlandığı ancak şuan çok desteklendiğini söyledi. İşte o röportajından satır başları;

  MAHALLEM BENİ ÇOK DESTEKLİYOR

  -Zamanında Refah ve Fazilet partileri ile yan yana durduğunuz için mahallenizden tepki aldınız. Şimdiki konumunuzda benzer bir durum yaşanıyor mu?

  Hayır, mahallem artık benden çok memnun. 2011’de mahallemden çok dışlanmıştım. O dönemde bu konuları kendi aramızda hiç konuşmuyorduk. Benden nefret etmemek için çıktığım televizyon programlarını seyretmiyorlardı. Şimdi tam tersi, mahallem beni çok destekliyor.

  ERDOĞAN'I ELEŞTİRDİM

  -Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiğiniz için mi?

  Evet. O mahalle Cemaat’e karşı o kadar mesafeli değil. Cemaat’i savunduğum için memnun olmasalar bile, Cemaat’e bir nevi sempati besliyorlar. Çünkü bakıyorlar ki hiçbir muhalefet odağı kalmamış. “Yolsuzlukları Cemaat ortaya çıkardıysa, biz de Cemaat’e üye olalım” diye latife yapıyorlar.

  Nazlı Ilıcak: Mahallem artık beni destekliyor #2

  EN FAŞİZAN SİYASİ İKTADARI BİLE DARBEYE TERCİH EDERİM

  -Cemaat’in Tayyip Erdoğan’a alternatif birini çıkarma imkanı olabilir mi?

  Bu aşamada görmüyorum. 2015 seçimlerini beklemek lazım. Bu seçimlerde ne olacak? Halk yavaş yavaş bazı şeylerin farkına varıyor. Çözümü her zaman halkın oyunda gördüm. İlker Başbuğ’u Ahmet Hakan’ın programında izleyince tüylerim diken diken oldu. En faşizan siyasi iktidarı bile, bir askeri darbeye tercih ederim. Biraz bekleyeceksiniz, biraz sabredeceksiniz. Allah korusun asker müdahalesi o kadar büyük bir tortu bırakıyor ki, altından kolay kolay kalkamayız. Bir gün sandıkta bu işin çözüleceğine inanıyorum."

  NAZLI ILICAK'IN RÖPORTAJINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir