Petrol
85.77
1.80%
Euro
19.3106
0.33%
Dolar
18.637
-0.01%
Altın
1.054
0.67%
Borsa
4960
-0.04%
Bitcoin
320.183
1.94%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Nihat Zeybekçi: Ben OHAL istemiyorum kardeşim

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, OHAL ile ilgili, "Ekonomi Bakanı olarak söylüyorum, olağanüstü hali ben istemiyorum kardeşi" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 24.11.2016 - 09:52
  Nihat Zeybekçi: Ben OHAL istemiyorum kardeşim

  gfdjhgdfj

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda, Serbest Bölgeler Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın görüşmeleri sırasında muhalefetin eleştirilerine yanıt verdi.

  Zeybekci, tüm dünyanın ekonomik ve siyasi alanlarda olağanüstü bir dönemden geçtiğini, Türkiye’nin de buna paralel olarak olağanüstü bir süreç yaşadığını belirtti.

  Enflasyonun ana sebebinin arz düşüklüğü olduğunu belirten Zeybekci, “Popülist bir yaklaşımla ‘enflasyonla parasal disiplinle mücadele edelim ve faizleri yükseltelim, talebi daraltalım’ derseniz bu örümcek ağı gibi ekonomiyi içeriye doğru daraltmak demektir” değerlendirmesinde bulundu.

  "İKİNCİ UZATMADAN SONRA UZATILMASINI İSTEMİYORUM"

  Konuşmasında Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasına da değinen Zeybekci, “Ben de istemem olağanüstü hal. Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı olarak söylüyorum, olağanüstü hali ben istemiyorum kardeşim. Türkiye’de her şeyin normal olmasını ben de istiyorum. Eğer Türkiye evet her şeyi halletti, terörle mücadelesini, bu ihanetle mücadeleyi bitirdi, ben sürmesini istemiyorum. Açıkça söylüyorum. İkinci uzatmadan sonra uzatılmasını istemiyorum” ifadesini kullandı.


  Görüş Bildir