Euro
15.5202
0.07%
Dolar
13.6979
0.25%
Altın
785.94
0.88%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
775.508
-1.04%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C

  Numan Kurtulmuş: Şerefsizliktir gerçeği saptırmaktır

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TİKA, Yunus Emre Enstitüsü ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kosova'daki çalışmalarına ilişkin iddiaları sert bir dille yanıtlayarak "Şerefsizliktir" dedi.
  • 26.09.2014 - 13:58
  Numan Kurtulmuş: Şerefsizliktir gerçeği saptırmaktır

  Numan Kurtulmuş: Şerefsizliktir gerçeği saptırmaktır #1

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türk Dil Kurumunca düzenlenen 26 Eylül Dil Bayramı etkinliği ve Türkiye-Polonya İlişkilerinin 600. Yılı Milletlerarası Dil ve Edebiyat Toplantısı'na katıldı.

  "MİLLİ İRADEYİ YOK SAYARAK..."

  Kurtulmuş, toplantı öncesi açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, "Biz yargının, yürütmenin, yasamanın birbirinden ayrı olması, bağımsız olması ama hepsinin üstünde de milli iradenin olması gerektiğine inanıyoruz. Milli iradeyi yok sayarak Türkiye'nin bu 3 temel kurumunun hiç birisi yapılandırılamaz, hiç birisi bu şekilde yoluna devam edemez. Dolayısıyla HSYK seçimleri ortaya çıkar, seçimlerin ortaya çıkmasından sonra durum tekrar gözden geçirilir" dedi.

  "ŞEREFSİZLİKTİR,GERÇEKLERİ SAPTIRMAKTIR"

  TİKA, Yunus Emre Enstitüsü ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kosova'daki çalışmalarına ilişkin iddialara Kurtulmuş, "Türkiye'nin kültür diplomasisini IŞİD'e destek olarak göstermek, en azından Türkiye'de bunu yapanlar için haksızlıktır, şerefsizliktir, gerçekleri saptırmaktır. Kosova yönetimi için de bunu yapmak IŞİD'in ekmeğine yağ sürmektir" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir