Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
496.315
1.05%
1ºC
İstanbul
Hafif kar 1 C
  Nur Serter CHP'den istifa etmeyeceklerini açıkladı

  Nur Serter CHP'den istifa etmeyeceklerini açıkladı

  Emine Ülker Tarhan'ın istifasının ardından parti içi isyanın büyümesi bekleniyordu. Önce Süheyl Batum disipline sevk edildi, sonra Dilek Akagün Yılmaz ve Nur Serter basın toplantılarını iptal etti. Açıklama yapan Nur Serter, "CHP'yi kimseye bırakmayız" dedi.
  • 06.11.2014 - 10:07

  Nur Serter CHP den istifa etmeyeceklerini açıkladı #1

  CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, CHP'nin Atatürk'ün kurduğu parti olması nedeniyle, 'kutsal emanetin' kendi çizgisinin dışında olanlara terk edilmemesi gerektiğini düşündükleri için istifa etmeyeceklerini duyurdu.

  SÜHEYL BATUM DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

  "İstifalar sürecek" diyen CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, "partiyi kamuoyu önünde doğrudan tartışmaya açtığı ve parti bütünlüğünü sarsan tutum içine girdiği" gerekçesiyle "kesin ihraç istemiyle" disipline sevk edildi.

  BASIN TOPLANTISINI İPTAL ETTİLER

  Emine Ülker Tarhan’ın istifasının ardından birlikte hareket ettikleri öne sürülen Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ile İstanbul Milletvekili Nur Serter’in, TBMM’de bir basın toplantısı düzenleyeceği bildirildi. Ancak toplantı ‘ani bir kararla’ iptal edildi.

  Serter ve Yılmaz’ın basın toplantısını iptal etmesi, “istifa etmemeleri konusunda ikna edildiler” şeklinde yorumlandı.

  TOPLANTIYI NEDEN İPTAL ETTİLER?

  BBC Türkçe’nin sorularını yanıtlayan İstanbul Milletvekili Nur Serter, yapacakları basın toplantısının Radyo Televizyon Üst Kurulu’yla (RTÜK) ilgili olduğunu, partisinin RTÜK önünde eylem yapacağı için toplantılarının anlamsız kalacağından iptal ettiklerini söyledi.

  Twitter hesabı üzerinden “istifa açıklamasını” anımsatılan Serter, “Benim Twitter hesabım yok. Çok spekülasyon yapılıyor. Daha önce de Twitter üzerinden açıklamalar olmuştu. Twitter hesabımın olmadığını o zaman da açıklamıştım” dedi.

  "İSTİFA ETSEYDİM TARHAN'I BEKLEMEZDİM"

  Ankara Milletvekili Tarhan’ın istifasını “basından öğrendiğini” ifade eden CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, “Süheyl Batum, Dilek Akagün Yılmaz, Birgül Ayman Güler dahil hiçbirimizin haberi yoktu. İstifa edecek olsam Emine Ülker Tarhan’ın istifasını beklemez, kendi başıma ederdim. Dolayısıyla bu tür haberlerin hepsi yalan” diye konuştu.

  "CHP'Yİ KİMSEYE BIRAKMAYIZ"

  ‘Herhangi bir oluşum ya da parti kurma çalışmaları var mı’ şeklindeki soruya Serter, “Bir oluşumun olma ihtimalini sıfır olarak görüyorum. Gerçekçi bulmuyorum. CHP’nin bizler için, kendisini gerçekten Atatürkçü olarak tanımlayan insanlar için gönlünde çok kutsal bir yeri var. Çünkü Atatürk’ün kurduğu parti. Bu partinin içinde kalarak, inandığım değerler için mücadele etmenin doğru olduğunu düşündüğüm için istifa etmedim. Bu kutsal emanetin kendi çizgisinin dışında olanlara terk edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Şu an itibariyle istifa da etmiyorum” diye yanıt verdi.


  Görüş Bildir