Dolar
7.3339
-0.0517%
Euro
8.6119
-0.0441%
Altın
2027.57
-0.367%
Borsa
1075.52
1.4077%
G. Altın
478.26
-0.0395%
Bitcoin
86646.35
-0.5205%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Oktay Vural: Öcalan yakında evlendirme programına çıkar

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, hükümetin terörle mücadele politikalarını eleştirdi.
  • 20.01.2013 - 11:25
  Oktay Vural: Öcalan yakında evlendirme programına çıkar

  Oktay Vural: Öcalan yakında evlendirme programına çıkar #1

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, partisinin İzmir il binasında düzenlediği basın toplantısında, son günlerde kamuoyunu meşgul eden konulara değindi. Paris'te öldürülen üç PKK'lı kadının Diyarbakır'daki cenaze töreninin samimiyet testi olarak algılanmaması gerektiğini ifade eden Vural, "Türkiye, gaflet, delalet ve ihanet adı altında şeytani üçleme içerisinde kuşatılmıştır. Gelinen süreç ile Türk milletinin ruhu öldürülmek, satın alınmak isteniyor. Analar ağlamasın diye yapılan çözüm önerileri ile bugün hükümet, PKK'ya teslim olmuştur. Milleti var kılan tarih, kültür, birlikte geleceğe bakma ruhu, hepsi ortadan kaldırılıyor. Adeta ruhsuz, kimliksiz bir millet oluşturulmak isteniyor" dedi.

  "BİTMİŞ PKK'YI CANLANDIRDINIZ"

  Diyarbakır'daki cenaze törenlerinin medya tarafından bir hazım aracı olarak kullanıldığını söyleyen Vural, "Dün bitmiş PKK'yı canlandırdınız. Terör bitmiyor diye milleti aciz bırakıyorsunuz. Devlet uyudu, şehit cenazelerine gösterilmeyen ilgi ve alaka, bugün teröristlerin cenazeleriyle manşetlere taşındı. Samimiyet bütün gazetelerin manşetlerinde. Devlet PKK ve KCK'ya teslim olmuştur. Utanılması gereken görüntü budur. PKK paçavrasının bayrak direğine çekilmesi mi samimiyettir ? Bu milletin ruhu olan bayrağımızdan vazgeçmek mi samimiyettir ? İllegal bir örgütün yöneticilerinin cenaze töreni, maalesef millete hazım aracı olarak ileri sürülmüştür" diye konuştu.

  YAKINDA EVLENME PROGRAMINA DA ÇIKARIRLAR

  Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'a televizyon verilmesini de eleştirerek, "Yakında evlendirme programına da çıkarırlar" diyen Vural, "Bugün gelinen noktada 3 PKK'lı yöneticinin cenazeleri, PKK'yı meşrulaştırmıştır. Maalesef PKK, hükümetin muhatabı haline gelmiştir. Yakın zamanda KCK tutukluları da serbest bırakılıp o bölgelere yerleştirilecektir" dedi. Konuşması sırasında terör örgütünün eylemlerinde hayatlarını kaybedenlerin fotoğraflarını da gösteren Vural, "Bunları unutturun. Aklayın paklayın. Terörist için ağlayacağına bunları yapan insan mı diye soracaksın" dedi.

  CHP'Yİ DE ELEŞTİRDİ

  CHP'ye de yüklenen Vural, "CHP, PKK vesayeti altında siyaset yapmaktadır. Dün, şehitlerimizi, şehitler ölmez vatan bölünmez diye sahip çıkmamızı eleştirenler, cenaze tablolarını umut diye sunuyorsa herkesin düşünmesi gerekiyor. Terörle mücadele out, teröristler in olmuştur. Milli irade out, bölgesel irade in olmuştur. Milliyetçilik bölünüyor. PKK vuruyor, AK Parti Kürdistan'ı kuruyor. Karpuz siyaseti yapıyorlar. AK Parti kızıl emperyalistler gibi sağ gösterip sol vuruyor. Biz MHP olarak milletin direncini temsil ediyoruz. AK Parti ve CHP, Apo'yu kurtarma adına bir araya geliyorlar. Kılıçdaroğlu, önce 'Devlet görüşür' diyor sonra 'MİT'in görüşme yetkisi yok' diyor. Söyleyene değil söyletene bak. Milli kimlik, Türk milleti ailesi parçalanmak isteniyor" dedi.

  Vural, Başbakan Erdoğan ile yardımcısı Bülent Arınç'ın katıldığı bazı törenlerde, terör örgütü ile pazarlık yapılmasına yönelik, "Terör örgütü ile pazarlık yapacak kadar namussuz, ahlaksız değiliz" açıklamalarını dinletip hatırlatarak, "Yorumsuz şekilde yayınlayın" dedi. Vural, matematiği çok iyi bildiğini söyleyen Başbakan Erdoğan'ın, politikalarıyla aslında bölmeyi çok iyi bildiğini de sözlerine ekledi.

  Görüş Bildir