Dolar
7.8125
-0.0025%
Euro
9.2607
-0.0367%
Altın
1913.37
-0.5845%
Borsa
1211.51
0%
G. Altın
480.84
-0.5474%
Bitcoin
99630.51
-0.2596%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C

  Oktay Vural: TBMM'de Dersim milletvekili yok

  MHP'li Oktay Vural, Hüseyin Aygün'ün sözlerini eleştirdi.
  • 15.08.2012 - 18:52
  Oktay Vural: TBMM'de Dersim milletvekili yok

  Oktay Vural: TBMM de Dersim milletvekili yok #1

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, terör örgütü tarafından kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılmasını değerlendirirken, "CHP, TBMM'ye yönelik olağanüstü toplantı çağrısını geri çekmeyerek dik duramamıştır" dedi. Vural, Aygün'ü de, terör örgütünün propagandasını yapmakla eleştirdi.

  "EYLEME ALET OLDU"

  Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, CHP'li Aygün'ün serbest kalmasından dolayı ailesine ve CHP'ye, "geçmiş olsun" dileklerini iletti. CHP'nin TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağırmasını, "CHP, TBMM'ye yönelik olağanüstü toplantı çağrısını geri çekmeyerek dik duramamıştır" sözleriyle değerlendiren Vural, "Bölücü terör örgütü PKK maalesef kendi siyasi amaçlarına yönelik bir propaganda oluşturması yönünde siyasi partileri yönlendirmeye devam etti. Sayın Aygün'ün kaçırılmasının siyasi bir propaganda olduğu ortaya çıktı. PKK terör örgütü, siyasi propaganda ve siyasi partileri yönledirmek amacıyla bu eylemi yapmış olmakla birlikte bu eyleme alet olmak da kabul edilebilir bir konu değildir" diye konuştu.

  "MECLİS'TE DERSİM MİLLETVEKİLİ YOK"

  "Örgütü '3-5 genç' diye şirin göstermek, 'tek amaçlarının eve dönmek olduğunu' söylemek suretiyle PKK terör örgütünün yaptıklarını aklamak, terör örgütü propagandası yapmaktan başka bir anlam taşımıyor" diyen Vural, şunları söyledi: "Milletvekili propagandaya alet olmaktan öte kendisi propaganda yapmıştır. 'Dersim milletvekiliyim' diyor. Beyefendi beyefendi, sen Tunceli milletvekilisin. TBMM'de Dersim milletvekili yok, Tunceli milletvekili var. Onların şerefli oylarıyla seçilmiş milletvekilleri var. Bu böyle bilinecek. Dağa kaçıran terör örgütü mensuplarının CHP'nin politikalarını olumlu bulduklarını ifade ediyorlar. Diğer partiler de katkı sağlasınmış. Yani bölücü terör örgütü PKK, BDP'nin dışında partileri de kontrol etmek ve yönlendirmek istiyor. Milletvekilini kaçırmış, örgüte karşı dik duramayanlar bölücü terör örgütü PKK'nın propagandalarına alet olduklarını görmeleri gerekiyor."

  Görüş Bildir