Euro
15.2434
0.00%
Dolar
13.4216
-0.03%
Altın
794.4830
-0.16%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
570.194
-1.33%
1ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 1 C

  Oktay Vural: Terörle topyekün mücadele etmek lazım

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural İzmir foça'daki hain terör saldırısını değerlendirdi.
  • 09.08.2012 - 13:35
  Oktay Vural: Terörle topyekün mücadele etmek lazım

  Oktay Vural: Terörle topyekün mücadele etmek lazım #1

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural , "Terörle topyekün mücadele etmek lazım. Milli bir duruş sergilemek lazım. Bu durumda Türkiye’nin terörle mücadelesi meşrudur" dedi.

  İzmir’in Foça İlçesi'nde askeri servis aracına düzenlenen bombalı saldırının ardından olay yerine gelerek incelemelerde bulunan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural , Foça gibi bir ilçenin böyle bir olay yaşamasının şaşırtıcı olduğunu belirterek, “Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Foça’ya, askerlerimize, herkesin başı sağ olsun. Terör örgütünü açılımlarla meşru göstermeye çalışırsanız, işte Foça’ya kadar bu cüretkarlığı gösterirler. Terörle topyekün mücadele etmek lazım. Milli bir duruş sergilemek lazım. Bu durumda Türkiye’nin terörle mücadelesi meşrudur. Terör örgütü demokrasimizi, milli birliğimizi, egemenliğimizi rehin alamaz. Terörle mücadele eden güvenlik görevlilerimizin elini kolunu bağlamayınız. Terörle mücadele konusunda geldiğimiz bu noktada hükümetin gerekli önlemleri alarak terörle mücadele konusunda gerekli olan iradeyi kararlı bir şekilde sürdürmesini bekliyoruz” diye konuştu.

  Foçalı vatandaşlar da yaşanan saldırıyı kınarken, evler ve dükkanlar Türk bayraklarıyla donatıldı. Foçalı vatandaşlar, Foça Meydanı’nda toplanarak saldırıyı protesto etti.


  Görüş Bildir