Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.662
-0.08%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Oktay Vural'dan Erdoğan'a: Amerikan çaputu

  MHP'li Oktay Vural Erdoğan'ın dünkü grup toplantısındaki sözlerini eleştirdi.
  • 06.03.2013 - 16:07
  Oktay Vural'dan Erdoğan'a: Amerikan çaputu

  Oktay Vural dan Erdoğan a: Amerikan çaputu #1

  TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın dün grupta yaptığı konuşmaları eleştirmeden önce "Bakalım bu söylediklerimden ne kadarı yazılacak" diyerek sert eleştirilerde bulundu.

  "ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR YAPIYOR"

  Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, MHP'nin demokrasinin sınırları içerisinde düşüncelerini aktarmaya devam edeceğini belirterek, ''MHP ve Türk milleti var olacaktır ve konuşacaktır. Onların ne kadar ekranlarınızda gözükme, konuşma hakkı varsa elbette MHP'nin de olacaktır'' diye konuştu.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''PKK ile sohbeti koyulaştıkça milletle sohbetini kesmeye başladığını'' öne süren Vural, Başbakan Erdoğan'ın ''PKK ile girdiği yol arkadaşlığını örtmek için çelişkilerle dolu açıklamalar yaptığını'' savundu.

  "AMERİKAN ÇAPUTUSUN"

  ''Ezel, ebet deyip gaza gelip kendini bulunmaz Hint kumaşı sanan sensin, ama sen Hint kumaşı değil Amerikan çaputusun'' diyen Vural, Başbakan Erdoğan'ın dün grup toplantısındaki sözlerine eleştirdi. Vural, ''Mustafa Kemal Sevr'i yırtıp attı, yedi düveli kovdu. Mustafa Kemal kim sen kimsin?'' dedi.

  "PKK'NIN DİBİNDEN AYRILMIYORSUN"

  ''Terör örgütünü ne zamandan beri devlet olarak görüyorsun?'' diye soran Vural, şunları söyledi: ''Başbakan, Mehmetçiği kirli amaçları için kullanıyor. Terör örgütünün dizinin dibinde ayrılmayan sensin. Başbakan, milli duruştan bahsediyor. PKK'ya boyun eğmek milli duruş oldu. Başbakan, milli değerlerimizi yozlaştırıp istismar ediyor. Sen Öcalan, İmralı, PKK, BDP ile yürüyorsun. Sen MHP ve milletle yürüyebilir misin? Senin tıynetin buna müsaade etmez. Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alıyorum diyen zihniyetin, millet kelimesinin yanına almasına imkan yoktur. Sen bebek katiliyle yol arkadaşlığı yaparsın, sana da bu yakışır.

  SENİN TERÖRLE MÜCADELE EDECEK YÜREĞİN YOK

  Senin terörle mücadele edecek yüreğin yok. Sen, Murat Karayılan ile Cemil Bayık'ın teslim edilmesini bile istememiş birisin. Bu sana teklif edildi ve sen reddettin. Çünkü senin terörle mücadele gibi bir niyetin yok. Aşk-ı memnu tutanakları afişe edildi. Bu aşk-ı memnunun gayri meşru çocuğudur bu siyasi çözüm. Bu mektupta emanete ihanet edenlerin cilveleşmeleri vardır.''

  Başbakan'ın çözümünün ''zehire tat, katile kıymet'' olduğunu savunan Vural, ''AKP için çözüm bahane bölücülük şahanedir'' ifadesini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir