Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
512.591
1.68%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  Otel müdürü saldırganlara Kürtçe seslendi

  Bakan Şahin'e yöenlik saldırının detayları belli oldu.
  • 20.08.2012 - 08:40
  Otel müdürü saldırganlara Kürtçe seslendi

  Otel müdürü saldırganlara Kürtçe seslendi #1

  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, bayramın ilk gününü Hakkari'de güvenlik güçleriyle geçirdi. BDP'li vekillerin PKK ile karşılaştığı Şemdinli Derecik'e de geçen Bakan, sınırda Mehmetçik ve vatandaşla bayramlaştı.

  "HAKKARİ'DE DE BAYRAM GÜZEL"

  Şahin, sabah namazını, vali, komutanlar, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Cihangir Çelik, Özel Harekat Daire Başkanı Cemil Tombul Hacı ile birlikte Abdurrahman Camii'nde kıldı. Cemaatle bayramlaşan Bakan, çocuklara harçlık dağıttı, 'Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Hakkari'de de bayram güzel' dedi. Şahin daha sonra helikopterle Şemdinli'ye geçti, Derecik beldesindeki 2. Hudut Tabur Komutanlığı'nı ziyaret etti, askerlerle bayramlaştı. Bakan daha sonra belediye bahçesinde vatandaşlara hitap etti: "Bayramın birinci günü babamın mezarının bulunduğu, annemin yaşadığı yerde değil Hakkari'deyim. Derecik'te sizinleyim. Doğum yerim Derecik değil ama keşke olsaydı. Şemdinli'nin ve Derecik'in ihtiyaçlarının farkındayız. Sınırın ötesindeki ülkenin bazı yönetim zafiyetleri var. Ondan kaynaklanan sıkıntılar var. Bu nedenle buraya sınır açılması gecikti'.

  Bakan daha sonra da Van'a geçti.

  SALDIRI KCK İŞİ

  Şahin, önceki gün Hakkari'de esnafla sohbet ederken bir grubun taşlı saldırısına uğramıştı. Gece ise Bakan'ın Sibar Otel'de kaldığını sanan 100 kişilik bir grup taş ve sopalarla otele geldi. Kalabalığı gören polis ilginç bir taktik uyguladı. Olayların büyümemesi için güvenlik güçleri ortaya çıkmadı. Otel sahibi Kürtçe 'Yaptığınız ayıp. Bakanımız misafirimiz. Hakkari halkına yakışmaz' dedi. Slogan atan grup sakinleşti. Emniyet yetkilileri 'O anda gruba müdahale yapılsaydı olaylar sabaha kadar sürerdi.' yorumunu yaptı. Olayları provake edenlerin KCK'nın gençlik yapılanması olduğu da tespit edildi.


  Görüş Bildir