Euro
10.16
0.42%
Dolar
8.6552
0.32%
Altın
493.95
0.34%
Borsa
1.395
0.67%
Bitcoin
366.882
-2.29%
20ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 20 C
  Özhaseki: Erdoğan Cumhurbaşkanı Gül Başbakan olsun

  Özhaseki: Erdoğan Cumhurbaşkanı Gül Başbakan olsun

  AK Partili belediye başkanından Erdoğan ve Gül önerisi..
  • 25.10.2012 - 17:05

  Özhaseki: Erdoğan Cumhurbaşkanı Gül Başbakan olsun #1

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olması halinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de başbakanlık koltuğuna oturması gerektiğini söyledi.

  "AK PARTİ'NİN KADERİ, TÜRKİYE'NİN KADERİ"

  Kayseri Gazeteciler Cemiyetinin Kurban Bayramı nedeniyle çıkarttığı Kayseri Bayram Gazetesi'ne demeç veren Özhaseki, "Bence AK Parti'nin kaderi Türkiye'nin kaderidir. Eğer AK parti bu süreçte doğru işler yaparsa bu Türkiye'nin kaderini de etkiler, AK Parti'nin geleceğini de etkiler. Ama tam aksi bir durum olursa AK Parti'nin yerini dolduracak ne bir parti, ne de koalisyon ne yazık ki gözükmüyor" değerlendirmesini yaptı.

  "'BEN CUMHURBAŞKANLIĞI YAPTIM BAŞBAKANLIK, BAKANLIK YAPMAM' DEMESİN"

  Türkiye'nin kaderinde en önemli rolleri oynamış Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kesinlikle cumhurbaşkanlığına adaylığını koyması ve ilk turda seçilmesi gerektiğini savunan Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de Başbakanlık koltuğuna oturmasını istedi. Özhaseki, Gül'ün ''Ben cumhurbaşkanlığı yaptım. Gelip genel başkanlık, başbakanlık, bakanlık yapamam'' gibi fikre sahip olmasını doğru bulmadığını söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir