Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
438.154
-0.45%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Öztrak: Hükümet vatandaşla alay ediyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, yapılan zamlarla ilgili hükümeti sert bir dille eleştirdi.
  • 13.10.2011 - 17:57
  Öztrak: Hükümet vatandaşla alay ediyor

  Öztrak: Hükümet vatandaşla alay ediyor #1

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, ÖTV artırılarak yapılan zamların aile bütçelerini darmadağın edeceğini savunarak, "Maliye Bakanı ise ’bu zam değil, güncelleme’ diyerek vatandaşla adeta alay ediyor" dedi.

  ZAM YAĞMURU SÜRÜYOR

  Öztrak, yaptığı yazılı açıklamada, "AK Parti’nin seçim döneminde izlediği popülist politikaların bedelini halka yüklemeye devam ettiğini ve seçimden sonra yüzde 20’lere varan devalüasyonun ardından başlayan zam yağmurunun sürdüğünü" iddia etti.

  Elektrik ve doğalgaza yapılan zamlardan sonra, şimdi de telefon, otomobil, içki ve sigara fiyatlarının artırıldığını belirten Öztrak, şunları kaydetti:

  'MALİYE BAKANI VATANDAŞLA ALAY EDİYOR'

  "ÖTV artırılarak yapılan bu zamlar, aile bütçelerini darmadağın edecek. Maliye Bakanı ise ’bu zam değil, güncelleme’ diyerek vatandaşla adeta alay ediyor. Biz de vatandaştan hafızasını tazelemesini ve seçim öncesinde iktidar partisinin söylemlerini ve vaatlerini hatırlamalarını istiyoruz. Hani devalüasyon olmayacaktı? Hani zam yoktu? Hani faizler artmayacaktı? Öte yandan, bu zamların ardından sayın Babacan’ın vatandaşa tavsiyesi ’ayağını yorganına göre uzat’ olmuş. Bir yandan seçim hovardalığınız sonucu taşınamaz hale gelen cari açığı azaltmak için ekonomiyi yavaşlatacaksın, bir yandan da sağanak gibi zamlar yapacaksın. Sayın Babacan hangi yorgandan bahsediyor? AKP Hükümeti yanlış politikalarıyla vatandaşı bu kış yorgansız bıraktığının farkında bile değil."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir