Petrol
108.13
-0.89%
Euro
17.5377
-1.62%
Dolar
16.6391
-1.45%
Altın
984.41
-0.78%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
349.500
-3.99%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  PKK'nın dinleyeceği tek kişi Öcalan'dır

  Selanattin Demirtaş: "Açık konuşulmazsa, bu sorunun çözümü yıllara yayılacak."
  • 15.02.2012 - 17:34
  PKK'nın dinleyeceği tek kişi Öcalan'dır

  PKK nın dinleyeceği tek kişi Öcalan dır #1

  BDP Genel Başkanı Selanattin Demirtaş, Batman'da partisinin düzenlediği mitingde Kürt sorunun çözüsünde Abdullah Öcalan'ı gösterdi.

  "PKK'NIN DİNLEYECEĞİ TEK KİŞİ ÖCALAN'DIR"

  Demirtaş, "Gidip çözüm için görüştüğünüz kişiye bugün niye tecrit ve işkence uyguluyorsunuz AK Parti 3 yıldır oyalamayla sonuç alacağını sanıyordu. Artık onu korkutamayacaklarını teslim alamayacağını görünce, tecrit uyguladılar. Bu sisteme son verilmezse, Kürt sorunun çözümünde ilerleme kaydedilemez. Açık konuşulmazsa, bu sorunun çözümü yıllara yayılacak. PKK'nın çağrısını dinleyeceği tek kişi Öcalan'dır" dedi.

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan'ın yakalanıp Türkiye'ye getirilmesinin yıldönümünde kepenklerin kapalı olduğu Batman'da partisinin düzenlediği mitinge katıldı. Parti otobüsü üzerinden Cumhuriyet Caddesi'nde yaklaşık 3 bin kişiye seslenen Demirtaş, AK Parti iktidarını eleştirdi.

  Bölgede en fazla gözaltı ve tutuklamaların Batman'da olduğunu belirten Demirtaş, "Batman'a özel planlamalar ve programlar yapılıyor. Fakat Batmanlılar da özel direnişle bu olup bitenlere cevap veriyor. AK Parti'nin faşizan tutumuyla halkı sindireceklere sesleniyorum, cürümünüz kadar yakarsınız. Batman JİTEM'cilere teslim olmadı. AK Parti'ye hiç olmayacak. Komplonun lanetlendiği günde irade özgürlüğünün nerede olduğunu Batman halkı bir daha göstermiştir. Halkımız bugün her yerde yaşamı durdurmuştur. Hiç bir yerde çağrı olmadığı halde bölgenin bir çok ilinde kepenk kapatılmıştır. İşte halkın duyarlılığı buradadır" ifadelerine yer verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir