Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
143.260
6.55%
13ºC
İstanbul
Puslu güneşli 13 C

  Sabahat Akkiraz'a Yezid'in torunu cezası

  Sabahat Akkiraz, Sivas Davası'na bakan savcıya yönelik sözlerinden ötürü ceza aldı.
  • 13.12.2012 - 13:08
  Sabahat Akkiraz'a Yezid'in torunu cezası

  Sabahat Akkiraz a Yezid in torunu cezası #1

  CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, Sivas'ta 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylara ilişkin davada görüş sunan Cumhuriyet Savcısı Hakan Yüksel'e Twitter üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle 10 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum oldu.

  "SANKİ YEZİD'İN TORUNU"

  CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz da twitter hesabında Savcı Yüksel'in mütalaasını, "Savcı sanki Yezid'in torunu, ifadesiz. Düşman bakışlı... Yakılana saygısı da yok utanması da yok" ve "Günlerdir söylüyorum; AKP kahramanlarını kendi çocuklarını aklıyor. Savcı da gelecekte vekil ya da bakan olursa şaşmam" sözleriyle eleştirdi.

  Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya tarafların avukatları katıldı.

  Duruşmada söz alan Savcı Yüksel'in avukatı Güzide Başbilen, tazminata hükmedilmesini istedi.

  10 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

  Akkiraz'ın avukatlarından Hilal Akdeniz ise müvekkilinin kamuoyunun gündemindeki davaya ilişkin duygularını dile getirdiğini ifade etti ve hakaret kastı olmadığını savundu.

  Davanın reddini isteyen Akdeniz, ''Müvekkilimin hem sanatçı hem de siyasi kimliği bulunmaktadır. Bu nedenle duygusal davranmıştır. Dava konusu olayda kendi arkadaşları ve akrabaları da zarar görmüştür'' dedi.

  Hakim Mustafa Satış, beyanların alınması ve diğer usulü işlemlerin tamamlanması sonrasında davayı kısmen kabul ederek, 10 bin lira manevi tazminata hükmettiğini bildirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir