Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
499.821
-1.52%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Şahin: Çözüm istemeyenler çekilen PKK'lıları öldürdü

  Mehmet Ali Şahin, çözüm süreciyle ilgili eleştirilere yanıt verdi.
  • 29.04.2013 - 10:57
  Şahin: Çözüm istemeyenler çekilen PKK'lıları öldürdü

  Şahin: Çözüm istemeyenler çekilen PKK lıları öldürdü #1

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, geçmiş yıllarda PKK'nın bitmesini istemeyenlerin şimdilerde Ergenekon'dan yargılandıklarını belirtti. 

  "ÇEKİLEN PKK'LILARI ÖLDÜRDÜLER"

  Başkent Kulisi programına konuk olan Mehmet Ali Şahin, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Çözüm süreciyle ilgili partilerine yöneltilen eleştirilere karşı çıktığını belirten Şahin, "18 Mart 1999'da ki çekilme sürecini hatırlayın. PKK silah bıraktı ve sınır dışına çekilmeye başladı, ancak bu savaş ortamının bitmesini istemeyenler de vardı. Silahlı kuvvetler içerisinde süreci sabote etmeye çalışanlar vardı. Çekilme süreci yaşanırken 500 PKK militanı etkisiz hale getirildi ve süreç başarısız oldu. Onların bir kısmı şimdi Ergenekon'dan yargılanıyor. Geçmişte TSK içinde bir yapı terörün bitmesini istemedi. Devlet içerisinde, Türk Silahlı Kuvvetler içerisinde Ergenekon denilen bu yapı barış sürecinin başarısız olması için çalıştı." dedi.

  "AK PARTİ'Yİ SIKIŞTIRMAK İSTEDİLER"

  Geçmiş dönemlerde AK Parti hükümetini zor durumda bırakmak için çeşitli talimatların verildiğini ileri süren Şahin, sözlerine şöyle devam etti: "2004 yılında Abdullah Öcalan avukatları aracılığıyla yeniden silahlı mücadele talimatı verdi. Araştırıldığında görülecektir ki o dönem AK Parti iktidarına karşı darbe girişimleri vardı ve terör yeniden başlatılmak kaydıyla hükümet yıpratılmaya devrilmeye çalışıldı. Ben, Abdullah Öcalan'ın da, örgütünün de yeniden silaha sarılması için devlet içindeki, Türk silahlı kuvvetler içindeki bir yapının talimat verdiğine inanıyorum. Hükümeti zor durumda bırakmak için, AK Parti'yi iktidardan uzaklaştırmak için onu sıkıştıracak yollardan biri olarak görüldü."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir