Şahin'den Çelik'e Uludere göndermesi

Şahin'den Çelik'e Uludere göndermesi

TBMM Genel Kurulu'nda, korsan taksiciliğe ağır cezalar getiren yasa teklifinin ikinci maddesi kabul edildi.

MHP'Lİ VEKİLDEN THY ELEŞTİRİSİ

Teklifin, otopark düzenlemesiyle ilgili maddesi üzerinde konuşan MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, THY'nin zarar etmeye başladığını belirterek, ''THY dünya markası olma yolunda biraz fazla hızlı koşmaya başladı. Uçuş kulesindeki çalışanların pasif direnişi var. Onlar da 'pilotu uçuran biziz ama onlarla aramızda ciddi maaş farkı var' diyorlar. Göreceksiniz THY çalışanlarının direnişi karşısında fazla duramayacaksınız'' dedi.

CHP'Lİ AYGÜN: EVİMİZİN ÖNÜNDE PARK ÜCRETİ ÖDEYECEĞİZ

CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün teklifle, sokak, cadde ve kaldırımların paralı hale geleceğini belirterek, ''Ankara'da yıllık 100 milyon liralık park ücretinin 93 milyonu başka şirketlere, 7 milyonu belediyelere gidiyor. Evimizin önüne park ederken ücret ödeyeceğiz. Belediyeler ücretini almasına rağmen park yeri konusunda görevlerini yapmıyor'' diye konuştu.

BDP'Lİ TAN: KALLEŞ LAFINI BAŞBAKAN'A İADE EDİYORUM

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın son zamanlarda anlaşılmaz bir öfke içinde olduğunu savunarak, ''Bu dil ve üslubun düzeltilmesi lazım. Başbakan'ın 'kalleş BDP'liler' lafını aynen kendisine iade ediyorum. İçişleri Bakanı'nın en kısa zamanda görevden alınacağını düşünüyorum. Başbakan savunsa da üstünü örtse de en kısa zamanda Bakan'ı görevden alacak, almazsa kendi siyasi geleceği tehlikeye düşecek'' görüşünü ileri sürdü.

"ADALET BAKANLIĞI KORSAN TAKSİCİLİK YAPIYOR"

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da Adalet Bakanlığı'nın; Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı eliyle ''korsan taksicilik'' yaptığını iddia etti.

ŞAHİN: OTOPARK MAFYASIYLA MÜCADELE EDİLİYOR

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, milletvekillerinin sorularını yanıtlarken, Hükümet ve belediyelerin otopark mafyasıyla bugüne kadar mücadele ettiğini belirterek, ''(Otopark mafyası) dediğimiz gerçek yok denilecek seviyeye gelmiştir. Ama her zaman haksız kazanç elde etmek isteyenler olabilir. Getirilen düzenlemeyle konunun üzerine kararılıkla gidilmesi söz konusu'' dedi.

Akçakale Hudut Kapısı'nın ne zaman açılacağı sorusuna karşılık Şahin, Suriye'deki gelişmelere bağlı olarak uygun şartlar oluştuğunda açılabileceğini söyledi.

ŞAHİN'DEN ÇELİK'E YANIT

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in Uludere ile ilgili sözlerinin sorulması üzerine Şahin, ''Sayın Hüseyin Çelik hükümet sözcüsü değil, partimizin sözcüsüdür'' dedi.

"19 MAYIS'TA ÇELENK" POLEMİĞİ

CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ'ın, 19 Mayıs kutlamalarında Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla ilgili sorusuna Şahin, ''Bayramlarla ilgili yönetmeliği bir kez daha okumanızı tavsiye ederim. Bayram günü kimlerin, nereye, nasıl çelenk koyacağı bellidir, onların dışında konulamaz. Bayram dışında çelenk konulması da yönetmelikle düzenlenmiştir. Bakanlığın genelgesi bunu açıklamaktan ibarettir'' diye konuştu.

Şahin, THY'nin tanıtım ve sponsorluk giderleriyle ilgili soruyu yanıtlarken, uluslararası saygınlığa sahip şirket olarak tanıtımı için reklam vermesinin doğal olduğunu belirterek, nereye ve ne zaman reklam verileceği ve bundan hangi kazanımın sağlanacağını uzmanların bildiğini söyledi. Şahin, ''THY işletme başarısına tanıtım başarısını da eklemiştir. Reklam verdiği takım da şampiyon olmuştur'' dedi.

İŞTEN ÇIKARILAN THY MENSUPLARI

İş akdi feshedilenlerin kanunu dayanağının olduğunu ifade eden Şahin'in, ''Türkiye'de hiçbir işlem kanunsuz yapılmaz. Varsa da Türkiye'de mahkemeler ve yargıçlar vardır'' sözlerine, CHP'li milletvekilleri tepki gösterdi. Bunun üzerine Şahin, kendilerine, ''Aman efendim, size göre mahkeme, yargıçlar yok mu? Ne biçim cevap bu'' karşılığını verdi.

IĞDIR'DA KAÇIRILAN 10 KİŞİ

Iğdır'da işçi ve mühendislerden oluşan 10 kişinin kaçırıldığını, arama çalışmalarının kesintisiz sürdüğünü ifade eden Şahin, ''Bu da Türkiye'de bölücü terör örgütü gerçeğinin nerede, nasıl var olduğu ve ne amaçla çalıştığı, destekçileriyle birlikte neler yaptığının son işaretidir'' diye konuştu.

Şahin'den Çelik'e Uludere göndermesi