Dolar
7.2109
-0.2448%
Euro
8.5184
-1.0914%
Altın
2058.55
-0.2268%
Borsa
1037.97
0.3451%
G. Altın
476.172
-0.6791%
Bitcoin
84929.31
-0.7394%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Salih Fırat: Güler'i Emine Ülker Tarhan konuşturdu

  CHP'den istifa eden Salih Fırat, Emine Ülker Tarhan'ın Güler'in sözlerini tahmin ettiğini söyledi.
  • 31.01.2013 - 01:40
  Salih Fırat: Güler'i Emine Ülker Tarhan konuşturdu

  Salih Fırat: Güler i Emine Ülker Tarhan konuşturdu #1

  CHP milletvekili Birgül Ayman Güler'in Meclis konuşmasındaki sözleri Türkiye gündemine oturdu. Güler'in sözleri sonrası partisinden istifa eden Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Beyaz TV'de Nagehan Alçı'nın sunduğu Med Cezir programında konuştu.

  "TARHAN KENDİSİ YERİNE GÜLER'İ KONUŞTURDU"

  Ulusalcı kimliğiyle bilinen Emine Ülker Tarhan'ın, Birgül Ayman Güler'in konuşacaklarını muhtemelen tahmin ettiğini kaydeden Fırat "Hasip Kaplan bir konuşma yaptı. Ve o konuşmadan sonra Grup Başkanvekilimiz Emine Ülker Tarhan 'Partimize sataşma var. Söz istiyorum' dedi. Söz verildikten sonra Emine Ülker Tarhan partimiz adına Birgül Ayman hanım konuşacak dedi ve kürsüye çıktı" dedi.

  "EMİNE ÜLKER TARHAN, GÜLER'İN NE KONUŞACAĞINI TAHMİN EDİYORDUR"

  Parti adına konuşmaların genelde grup başkanvekilleri tarafından yapıldığına dikkat çeken Fırat, "Genelde parti adına grup başkanvekilleri konuşur ama o konunu hakimi ise başka vekillere söz verilir. Ama burada Emine Ülker Tarhan bir hakim. O konuşabilirdi. Tarhan'ın konuya hakim olması gerekir diye düşünürken, kalktı Siyasal bilimler profesörü birini kaldırdı. Emine Ülker Tarhan, Birgün Ayman'ın konuşacaklarını az çok tahmin ediyordur." diye konuştu.

  "TANRIKULU'NU ARAYIP 'İSTİFA EDİYORUM' DEDİM"

  Fırat, Birgül Ayman Güler'in konuşmasının ardından aldığı istifa kararını aldığını belirterek "Kürsüde Birgül Ayman'ı o sözlerinden sonra partili vekillerimizin tamamına yakını MHP'yle birlikte konuşmayı alkışlayınca, o anda istifa kararını aldım ve Sezgin Tanrıkulu'nu arayıp 'Ben yarın istifa ediyorum' dedim." şeklinde konuştu.

  Görüş Bildir