Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
514.956
0.36%
4ºC
İstanbul
Çok bulutlu 4 C

  Şamil Tayyar: Hüseyin Aygün PKK'nın CHP'deki sözcüsüdür

  AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'e inanılmaz bir suçlamada bulundu.
  • 15.08.2012 - 16:08
  Şamil Tayyar: Hüseyin Aygün PKK'nın CHP'deki sözcüsüdür

  Şamil Tayyar: Hüseyin Aygün PKK nın CHP deki sözcüsüdür #1

  AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, CHP’li Hüseyin Aygün’ün PKK ile gönül işbirliğine girdiğini ve iki gün boyunca dağda romantik bir aşk yaşadıklarını ifade ederek, “Anlıyoruz ki bundan sonra Hüseyin Aygün PKK ’nın CHP ’deki sözcüsüdür ve temsilcisidir. Yaptığı açıklama bunun da teyididir” dedi.

  Tayyar, Meclis’te gazetecilerin PKK tarafından kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün serbest bırakılmasının ardından yapılan açıklamalarla ilgili sorularını cevaplandırdı.

  KAFASINA SİLAH UZATANLARA İYİ GENÇLER DEDİ

  Tayyar, “PKK bir gönül işbirliğine girmiş ve o gönül işbirliğinin tezahürü olarak da birlikte iki gün boyunca bir dağda romantik bir aşk yaşamışlar. Kendisi de zaten bu aşkı ifade etti. Kafasına silah uzatanları ‘iyi gençler, iyi çocuklar’ diye taltif etti. Kendisine yeni bir misyon verildiğini ve o misyonu yerine getirmek adına parlamentoda görevini yapacağını ifade etti. Anlıyoruz ki bundan sonra Hüseyin Aygün PKK ’nın CHP’deki sözcüsüdür ve temsilcisidir. Yaptığı açıklama bunun da teyididir” dedi.

  DAVA AÇMASI AÇIK BİR TEHDİTTİR

  Aygün’ün, kendisine yönelik ‘Ulu Divan’a havale ediyorum’ sözlerinin de ‘açık bir tehdit gibi göründüğünü’ ifade eden Tayyar, “Ben literatüre hakim değilim. Ne anlama geldiğini bilmiyorum. Ancak el yordamıyla kısa bir araştırma yaptım. Alevi kesiminin bir üst mahkemesi gibi gözüküyor. Orada ocaklar bir araya gelir ve öç almak için karar verirlermiş. Bu öç alma nasıl oluyor, bacak mı kesiyorlar, kol mu kesiyorlar yoksa başka şekilde mi tezahür ediyor onu bilmiyorum. Ama sonuçta ne olursa olsun bir milletvekilinin kendisinin kafasına silah uzatanlara ‘iyi gençler’ derken, elinde sadece kalemi olan bir yazara ve gazeteciye bu şekilde tehdit savurması manidar. Kendisini de ben kamu vicdanına havale ediyorum” diye konuştu. Bu konuda hukuki bir girişimi olmayacağını da belirten Tayyar, ancak twitter üzerinden yaptığı açıklamanın savcılar tarafından suç duyurusu olarak değerlendirilebileceğini söyledi.

  PARTİDEN UYARI GELMEDİ

  Açıklamaları ile ilgili olarak AK Parti’den kendisine bir uyarı gelip gelmediğinin sorulması üzerine Tayyar, “Hayır, herhangi bir uyarı gelmedi. Parti sözcümüz Hüseyin Çelik bir televizyon kanalına ‘325 milletvekilimiz var, fikirlerini açıkça ortaya koyarlar. Ama partinin kararını ben açıklarım, Sayın Başbakan açıklar ve hükümetin kararlarını da Sayın Bülent Arınç açıklar’ demişti. Yalnız AK Parti’nin son MKYK toplantısında Sayın Çelik’in ve benim yaptığım açıklamaların uyarı konusu olduğu şeklinde bazı haberler var. O doğru değil. Bugün Çelik’le de görüştüm. Tek satır bile gündeme gelmemiş” dedi.

  Tayyar, kendisini arayıp uyaran kimsenin de olmadığını belirterek, “Benim üslubumu doğru bulmayan arkadaşlar olabilir. Ben duymadım, görmedim. Nereden nasıl ifade ediyorlar bilmiyorum. Ama partinin yetkili organlarında ne şahsımla ilgili ne Hüseyin Çelikle ilgili en ufacık bir eleştiri olmadı” diye konuştu.

  ÖZÜR DİLENSİN

  Aygün’ün serbest kaldıktan sonra yaptığı açıklamaların bu konuda haklı olduklarını ortaya koyduğunu belirten Tayyar, hatta sosyal medyada ‘Şamil Tayyar’dan özür dilensin’ diye kampanya başlatıldığını ve yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Tayyar, “Dolayısıyla kamu vicdanında bir karşılık bulduğumuzu ve Hüseyin Aygün’ün de mahkum olduğunu… Bundan sonra CHP’nin yeni bir krizi olmuştur. Adı Hüseyin Aygün’dür. Takip edin göreceksiniz; CHP de bundan çok ciddi şekilde rahatsız olmuştur. Önümüzdeki dönemde CHP’de Hüseyin Aygün odaklı ciddi tartışmalar olacaktır” dedi.


  Görüş Bildir