Petrol
114.78
0.56%
Euro
16.34
0.64%
Dolar
15.61
0.41%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
474.503
-2.62%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Sarıgül: Bismillah diyerek yola çıkıyoruz - izle

  Sarıgül: Bismillah diyerek yola çıkıyoruz - izle

  Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül basın toplantısı düzenledi: Bismillah diyerek yola çıkıyoruz..
  • 04.11.2013 - 11:54

  Sarıgül: Bismillah diyerek yola çıkıyoruz - izle #1

  8 yıl aradan sonra yeniden CHP saflarına katılan Mustafa Sarıgül, basın toplantısı düzenleyerek 9 Kasım'da üyelik kartını alacağını duyurdu.

  Sarıgül: Bismillah diyerek yola çıkıyoruz - izle

  BİSMİLLAH DİYEREK YOLA ÇIKIYORUZ

  Yerel seçimlerde CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olması beklenen Sarıgül, "Önce İstanbul'u sonra Türkiye'yi sevgisizlikten kurtaracağız. Bismillah diyerek yola çıkıyoruz" dedi. 

  "BİSMİLLAH" DEYİNCE TEPKİ ALDI

  Mustafa Sarıgül'ün, çalışmalarına "bismillah" diyerek başlaması da Twitter'da en çok konuşulan konulardan biri haline geldi. Konuşmalarında dini referanslarsları kullanmayı tercih etmeyen CHP siyasetçileri ve seçmeni Sarıgül'ün kullandığı "dini" terimleri eleştirdi. 

  İNÖNÜ: ALLAHAISMARLADIK DEDİK YA

  Öte yandan Sarıgül'ün "bismillah" demesi bir başka olayı da hatırlattı. CHP'nin o dönemki lideri İsmet İnönü, Konya ziyareti sırasında "Allah'tan bahsedin" ricasını ilk başta reddeder. Partililerin dini terimlerle biraz mesaj verin talepleri üzerine Konyalılar'a "Allahaısmarladık" diyen İnönü, kasketini alır ve gider. Bunun üzerine partililer de "Efendim dini mesaj verecektiniz" diye çıkışırlar. İnönü ise bu sözler karşısında "Allahaısmarladık" dedik ya der. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir