Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.901
1.25%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C
  Sarıgül'den Sırrı Süreyya'nın eleştirilerine cevap geldi

  Sarıgül'den Sırrı Süreyya'nın eleştirilerine cevap geldi

  Sarıgül: 'Ben Allah’ımdan, kitabımdan ve Atatürk’ümden hiçbir zaman ayrılmayacağım.'
  • 21.11.2013 - 11:30

  Sarıgül den Sırrı Süreyya nın eleştirilerine cevap geldi #1

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, katıldığı bir televizyon programında Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü 'Sarıgül Rabbim, Bismillah ve Atatürk kelimelerini kullanmadan 15 dakika benimle tartışabilsin adaylıktan çekilirim. Sosyal demokrasiye çalışıp gelsin, tarihini öğrensin' sözleriyle eleştirmişti. Mustafa Sarıgül'den bu sözlere cevap geldi.

  Süreyya Önder Sarıgül'e meydan okudu - izle

  Partisinin Bağcılar ve Esenler teşkilatlarını ziyaretinde konuyu değerlendiren Sarıgül, inançların iktidara gelmek için kullanılamayacak değerler olduğunu söyledi.

  'İNANÇLARI KESİNLİKLE İSTİSMAR ETMEYECEĞİM'

  Sarıgül, 'Ben Allah’ımdan, kitabımdan ve Atatürk’ümden hiçbir zaman ayrılmayacağım. Ben inançları kesinlikle istismar etmeyeceğim. İnançlar Allah’a ulaşma yoludur, iktidara ulaşma yolu olarak kesinlikle kullanılamaz. Mustafa Kemal Atatürk’te bütün ulusun atasıdır. Atatürk, ‘Ya istiklal ya ölüm’ demeseydi biz bu cennet vatanımızı bu şekilde bulamazdık. Bu cennet vatanımızda inançlara saygıyı ve laikliği koruyorsak, özgürce yaşıyorsak bunu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurmuş olduğu cumhuriyete borçluyuz' diye konuştu.

  Sarıgül'den Sırrı Süreyya'nın eleştirilerine cevap geldi


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir