Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.590
-2.11%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Selahattin Demirtaş: Bülent Arınç'ın kendisi şaka

  Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, CNN Türk'te Tarafsız Bölge programına konuk oldu.
  • 07.08.2014 - 02:30
  Selahattin Demirtaş: Bülent Arınç'ın kendisi şaka

  Selahattin Demirtaş: Bülent Arınç ın kendisi şaka #1

  Demirtaş, programda Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı.

  "Türkiye'nin ana muhalefet hattı olmaya çaba göstereceğiz. Aslında bugün söylediklerim ilk defa söylediğim şeyler değil. Ama bu kampanya döneminde mesajlarım daha net anlaşıldı."

  "Başbakan sanki tanınmayan biri, bütün Türkiye'de büyük bir panikle kendini gösterme çabası, billboardlar, raketler... Üçümüz birlikte canlı yayına çıkmalıydık."

  "Danışmanlar prompter olmadan. Kalibrenin, kalitenin ortaya çıkacağından çekindi. Bir Cumhurbaşkanı adayı var ama malını saklıyor. Böyle olur mu? Şeffaflık gerekir."

  "Başbakan bir yerde miting yapacaksa ona çok kolay, altında devletin uçağı var. Atlar, ülkenin bir ucundan öbür ucuna gider. Başbakan büyük bir medya ağına zaten sahip, bir de TRT mevzusu var. Adım atsa, trak canlı yayına geçiyorlar. Bugün Adana Valiliği eskort vermedi bize, 'Devletin olanaklarını adaylara kullandırtmayız' demiş."

  "BÜLENT ARINÇ'IN KENDİSİ ŞAKA"

  Selahattin Demirtaş, TRT'deki resmi seçim konuşmasında TRT'nin yayın politikası hakkında ironi yaparak, "TRT gibi son derece tarafsız, objektif, bütün adaylara eşit yaklaşım sergileyen, hele hele bana karşı adalet ve nezaket örneğinin en muhteşemini sergileyen bu nadide kurumun ekranlarından sizlere seslenmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum" demişti.

  Demirtaş'ın bu açıklamasının ardından Bülent Arınç, "O yalın ve düz cümlelerden TRT'yi övdüğü kanaatine varıyorum" demişti.

  Ahmet Hakan, Demirtaş'a bu açıklamayı hatırlatınca, "Bülent Arınç ciddiye almış. Şaka değil demiş. Kendisi zaten komple şaka olduğu için onu ciddiye almıyorum" diye konuştu.

  Selahattin Demirtaş: Arınç'ın kendisi şaka

  "MİLLET 'KOMŞUM ALEVİ Mİ KÜRT MÜ' DİYE BAKIYOR"

  Artık bir apartmanda bile insanlar "Komşum Alevi mi, Kürt mü" diye bakıyor. O hale getirildi. Bu sürgit iktidara yarıyor. Başbakan anketlerinde kendisine oy verenlerin etnik kimliklerini, mezheplerini sorduruyor. Gürcü olsan ne olur, Kürt olsan, Türk olsan, Ermeni olsan ne olur? Yeterince çekmedik mi? Kesintisiz acıları dindirmenin zamanı gelmedi mi? Ben kimliğimi inkar ederek aday olmadım, ama kimliğime oy istemiyorum. Ben, ilkelerimize oy istiyorum."

  "Savunduğum ilkeler yeteri kadar oy alsın, umut büyüsün istiyorum. Umudu büyütmek adına adayım. Barış hakkı hepimizin hakkımızdır, lütuf değildir. Sen iktidar olarak bizim hakkımızı neden gıdım gıdım veriyorsun? Ben kendime değil, ilkelere oy istiyorum. Savunduğum ilkeler, diğer iki aday tarafından %1 de olsa temsil ediliyor mu?"

  "SEÇİLEMESEK DE İLKELERİMİZİ DAYATACAĞIZ"

  "Diyelim ki ikinci tura kalamasam ve bir adayı işaret etsem seçmenlerimiz demez mi "Sen 45 gündür bize ne anlatıyordun?" Biz seçilemesek bile ilkelerimizi dayatacağız. Neye dayanarak? Bize oy verecek yurttaşların gücüne dayanarak. Bana Doğu Karadeniz'in bir dağ köyünde tek bir oy çıkabilir. O oyu çalmayın. O bir oy benim için o kadar kıymetlidir ki..."

  "SAYIN GÜL AYRIMCILIK YAPMADI"

  "Sayın Abdullah Gül partimize ayrımcı bir tutum sergilemedi. Diğer muhalefet partileriyle ilişkisi neyse bizimle de oydu. Başbakan Erdoğan ise bir iki kez karşılaşmamızda zoraki olarak elimi sıktı."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir