Petrol
110.62
0.57%
Euro
17.0083
1.23%
Dolar
15.9403
0.43%
Altın
953.5
1.16%
Borsa
239
0.74%
Bitcoin
485.616
1.97%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Selahattin Demirtaş'ın Darıca ziyareti

  Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim çalışmaları kapsamında Kocaeli Darıca'yı ziyaret etti.
  • 16.07.2014 - 15:15
  Selahattin Demirtaş'ın Darıca ziyareti

  selahattindemirtas

  Darıca'da  düzenlenen açık hava toplantısında konuşan Selahattin Demirtaş, "Ben cumhurbaşkanı olursam, önüme gelen her yasaya bakacağım." dedi. 

  "BEN CUMHURBAŞKANI OLURSAM, HER YASAYA BAKACAĞIM"

  Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş, kendi anlayış ve düşüncelerini Çankaya'ya taşıyacaklarını dile getirerek, meclisin çıkardığı yasalara önce bu yönüyle bakacaklarını söyledi.

  Demirtaş'ın açıklamalarının satır başları; 

  "Ben cumhurbaşkanı olursam, önüme gelen her yasaya bakacağım. Orada işçinin hakkı ihlal ediliyorsa, orada sadece paranın kapitalist sermayenin kıymeti biliniyor, emekçinin alın terinin kıymeti bilinmiyorsa, orada işçinin hakları elinden alınıyorsa, asla, tereddüt etmeden aynı dakikada veto ederim, parlamentoya yasayı geri gönderirim. Çünkü emek bizim için kutsal bir değerdi. Artık Çankaya, parlamentonun da hükümetin de onay mevkisi olmayacak. Çankaya'da bütün ezilen kimliklerin, bütün ezilenleri temsilen bir irade olacak. 

  Selahattin Demirtaş ın Darıca ziyareti #2

  "BENİM EN BÜYÜK DESTEĞİM ANALARIN DUASIDIR"

  Bir tarafta parasını, pulunu devletin bütün imkanlarını harcayan, bir tarafta da halkın öz gücüyle seçim çalışması yürüten biz varız. Benim bu seçim kampanyasında en büyük desteğim devletin parası, valisi, hazine yardımı TRT'si değil, şu gördüğünüz anaların duasıdır.

  "TIPIŞ TIPIŞ GİDECEKSİNİZ DEMİYORUM"

  Oy kullanmaya 'tıpış tıpış gideceksiniz' demiyorum. 'Şevkle, heyecanla, onurla ve gururla gideceksiniz' diyorum."

  Selahattin Demirtaş kimdir
  Selahattin Demirtaş ile ilgili tüm haberler 

  Selahattin Demirtaş ın Darıca ziyareti #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir