Petrol
92.67
-0.02%
Euro
18.2441
-0.01%
Dolar
17.9224
0.05%
Altın
1.023
0.10%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
432.123
0.01%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C
  Selahattin Demirtaş'tan Büyük Menderes gafı

  Selahattin Demirtaş'tan Büyük Menderes gafı

  Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş, konuşmasının bir bölümünde Gediz Nehri yerine defalarca Büyük Menderes nehrinin adını kullanarak büyük bir gafa imza attı.
  • 27.07.2014 - 22:33

  Selahattin Demirtaş tan Büyük Menderes gafı #1

  Cumhurbaşkanı Adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Manisa’nın merkez ilçelerinden Yunusemre'de Horozköy Meydanı’nda coşkulu bir kalabalığa hitap etti. Demirtaş’ın mitingi öncesi meydanı dolduran vatandaşlar Demirtaş’ı halaylar çekerek karşıladı. Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Manisalı seçmenlerden destek isteyen Demirtaş, seçmenlerin sandık başına giderek oy kullanmalarını istedi.

  Selahattin Demirtaş'tan Büyük Menderes gafı İZLE

  "MANİSA'NIN DERELERİNİ BİLMİYORLAR" DEDİKTEN SONRA..

  Diğer iki adayla ilgili olarak, “İşte Manisa’nın ne nehirlerini biliyorlar ne de derelerini” diyen Demirtaş, Manisa’nın çevre sorunu haline gelen Gediz nehri yerine Aydın’dan geçen Büyük Menderes ismini kullanarak büyük bir gafa imza attı.

  Demirtaş şunları söyledi:

  “Büyük Menderes artık canlı yaşamının bile olamayacağı bir atık suya dönüşüyor. Bütün fabrika atıkları, sanayi atıkları Büyük Menderes’e akıyor ve kimse de demiyor ki yaşamın kaynağı olan bütün bu tarlaları, bağ bahçeleri canlı tutan bu su kurursa kirlenirse, bu topraklara verim getirmezse ne olacak? Nehirler kirlenmiş, çiftçiler ürün yetiştiremiyor, nehrin suyunu kendi tarlasına bile veremiyor bu hükümetin umurunda bile değil. işte bir halk başkanı olursa, cumhurbaşkanı olursa kimse nehirlerimizi, derelerimizi kirletemeyecek.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir