Euro
9.9287
-1.07%
Dolar
8.3605
-0.92%
Altın
487.82
-0.9%
Borsa
1.4
0.48%
Bitcoin
334.298
-2.49%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C

  Siirt'te CHP'li aday istifa etti

  CHP'den Siirt belediye başkan adayı olan Galip Çakmak, adaylıktan çekildiğini açıkladı.
  • 21.03.2014 - 23:18
  Siirt'te CHP'li aday istifa etti

  Siirt te CHP li aday istifa etti #1

  30 Mart yerel seçimlerinde, Siirt'te CHP'den belediye başkan adayı olan Galip Çakmak, 13 Mart'ta Siirt'e gelen ve öğretmenevinde toplantı yapan PM üyesi Dursun Bulut'un kendi seçmenlerine "CHP'ye oy vermiyorsanız BDP'ye verin" sözünden dolayı adaylıktan çekildiğini açıkladı. Siirt'teki bir otelde adaylıktan çekilmesiyle ilgili basın toplantısı düzenleyen Galip Çakmak şunları söyledi:

  "BİR PARTİNİN BAŞKA BİR ADAYA OY İSTEMESİ.."

  "Belediye başkanlığından bugün itibariyle çekildiğimi beyan ediyorum. Bunu resmi olarakta ilçe seçim kuruluna bildirmiş bulunmaktayım. Tabi bunun altında yatan sebepler vardır, durup dururken hiçbir şey olmaz. Yaklaşık 10 gün önce ilimizi ziyaret eden PM üyesi sayın Dursun Bulut'un yapmış olduğu açıklama kamuoyunu partimiz ve adaylığım nezninde olumsuz bir şekilde etkilemiştir. Bu her şekilde bizi rencide etmiştir. Bir partinin kendi adayına değilde başka bir adaya oy istemesi güzel bir şey değildir. Onun için diyorum ki; bugünden sonra Cumhuriyet Halk Partisinden çekiliyorum ve bundan sonra bu seçimde Siirt genelinde yarışan bütün arkadaşlarıma, eski yoldaşlarıma başarılar diliyorum"

  "İSTANBUL'DA TESBİH DAĞITACAKSIN, ANKARA'DA BOZKURT İŞARETİ YAPACAKSIN.."

  Bir gazetecinin "başka partiye geçecek misiniz?" sorusu üzerine Çakmak, "Başka bir partiye geçme düşüncem yok. Her hangi bir başka partiden de teklifte almadım. Böyle bir teklif alsaydım bunun için istifa da etmezdim zaten. Ama bir ilin bir adayı varsa tamamiyle bir partinin kendi adayına destek vermesi lazım. Bugün İstanbul'da tesbih dağıtacaksın, Ankara'da bozkurt yapacaksın, İzmir'de Türk bayrağını kaldıracaksın, Siirt'te BDP'ye çalışacaksın böyle bir mantık yoktur. Cemaate mi çalışıyorsun Cumhuriyet Halk Partisine mi çalışıyorsun MHP'ye mi çalışıyorsun belli değil" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir