Euro
9.6342
-0.5%
Dolar
8.0334
-0.46%
Altın
451.24
0.2%
Borsa
1.412
0.23%
Bitcoin
504.320
-2.48%
14ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 14 C
  Sırrı Süreyya: Evlat olsalar sevilmezler

  Sırrı Süreyya: Evlat olsalar sevilmezler

  BDP'li Sırrı Süreyya Önder'den ulusalcı CHP'liler için ilginç ifade...
  • 20.04.2013 - 12:25

  Sırrı Süreyya: Evlat olsalar sevilmezler #1

  Türk siyasetinin renkli simalarından biri olan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Hürriyet gazetesinden Faruk Balıkçı'ya önemli açıklamalarda bulundu.

  "EVLAT OLSALAR SEVİLMEZLER"

  Sırrı Süreyya Önder, CHP'li vekil Emine Ülker Tarhan'ın ''Süreyya yaz oğlum' diye bir söz kullanarak sizi uluslararası güçlerin maşası olmakla suçladı. Haluk Koç Türkçe'nizi çok kaba buluduğunu, Devlet Bahçeli'de ağır ifadeler kullandı ne diyorsunuz?" şeklindeki soruya şu sözler ile cevap verdi: "Ulusalcı CHP'liler için bir tek niteleme kullanabilirim. Evlat olsalar sevilmezler. Solculuktan sosyal demokratlıktan vazgeçtim. İnsanlıktan bir arpa tanesi kadar nasipleri olmamış, evlat acısı, kardeş acısı bunlar için çok yabancı. Allahtan ki tabanları böyle düşünmüyor. Tabanlarının böyle düşünmediğini yüksek sesle söyleyen yöneticilerine bile tahammülü olmayan bir yapıdan başkaları için kardeşlik beklemek azrailden can beklemek gibi olur."

  "MHP'NİN TABANINA BIRAKIYORUM"

  MHP lideri Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde Bursa'da bir miting yapmıştı. Bahçeli bu mitingde kalabalığın 'Vur de vuralım öl de ölelim' sözlerine 'Onun da zamanı gelecek' karşılığını vermişti. Bu mitingede göndermede bulunan Sırrı Süreyya Önder, "MHP'ye gelince Bursa'da 50 bin kişiyi toplamışken Bursa ormanlarındaki onlarca taş ocağının, ormanların pek yakın bir gelecekte nasıl çölleştirildiğini keşke anlatsalardı. Kürdün evladının Türkün evladına yapacağı en vahim şey kuvvetlice sarılmaktır. Oysa, bu talan vatan toprağı diye uğruna kitleleri ayaklandırdığımız cenneti bir çöle dönüştürecektir. Hangisi milliyetçiliktir. Onu da MHP'nin tabanına bırakıyorum" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir