Euro
15.2689
0.17%
Dolar
13.4423
0.13%
Altın
794.0960
-0.21%
Borsa
2,050.14
0.39%
Bitcoin
568.500
0.02%
6ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 6 C
  Sırrı Süreyya Hz. Muhammed adaletini hatırlattı

  Sırrı Süreyya Hz. Muhammed adaletini hatırlattı

  Sırrı Süreyya'ya canlı yayında "Bu kadar şehit veriyoruz, neden konuşmuyorsunuz?" sorusu soruldu.
  • 03.10.2012 - 10:15

  Sırrı Süreyya Hz. Muhammed adaletini hatırlattı #1

  ENSONHABER.com / DETAY HABER  CNN Türk'te Enver Aysever ile Aykırı Sorular programına katılan Sırrı Süreyya Önder, Kürt sorununun çözümüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. PKK ve BDP buluşmasına ilişkin konuşan BDP'li vekil, Hz. Muhammed'in adaletini hatırlattı.

  CANLI YAYINDA ŞEHİT SORUSU

  Enver Aysever, Önder'e  "Şehitler hakkında bir çift laf etmeyecek misiniz?" diye sordu.. Sırrı Süreyya Önder, "Bir kardeşimi, evladımı kaybetsem ne hissediyorsam her asker her din görevlisi her gerilla hepsinin kaybında canımdan bir parça gidiyor. Her gidenin vebalini omzumuzda hissediyoruz. Bunlar bizi ne zannediyorlar? Biz kalpsiz, ciğersiz, katil yaratışlı insanlar mıyız? Allah'ın her yarattığı canlıda bir nefes hakkı var" dedi. 

  "PKK-BDP BULUŞMASI DOĞRU MU?"

  Aysever, Sırrı Süreyya'ya son dönemin en çok tartışılan olaylarından biri olan BDP-PKK kucaklaşmasını da sordu. Önder, Aysever'in "Bu kadar insan Şehit olurken bu görüntüler doğru mu?" sorusuna cevap verdi.

  "MECLİS'E KPSS İLE GELMEDİK"

  "Kucaklaşma yüzünden bak bizi Meclis'ten atacaklar Enver. Kimi atıyorlar. Biz buraya KPSS'yle gelmedik. 3 milyon insanın oyu var arkamızda.. Birimize dokunan hepimize dokunmuş olur."

  HZ. MUHAMMED ADALETİNİ HATIRLATTI

  Sırrı Süreyya Önder PKK-BDP kucaklaşmasını anlatırken Hz. Muhammed'in adaletini de hatırlattı. "Okullarda siyer dersini mecburi tuttular. Siyer nedir bilir misin? Peygamber'in hayatıdır.. Mecbur kılacağınıza azıcık buradan ilham alın. Hz. Hamza'yı bilir misin? Uhud savaşında Vahşi isimli birisi tarafından öldürüldü. İslamiyeti kabul ettikten sonra Peygamber, "Gözüme fazla gözükmesin hep Hamza'yı hatırlıyorum" dedi. 

  "ÖZELLİKLE Mİ İSLAMİ TONDA KONUŞUYORSUNUZ?"

  Bu sözler üzerine Aysever, "Bu İslami tonda konuşmanız özellikle mi? AKP seçmenini ikna etmeye yönelik mi?" diye sordu. Önder "Benim kimseyi ikna etmek gibi bir çabam yok. Haşa o çok büyük bir kibir olur. Ben biraz buraya nasıl bakılması gerektiğine dair kendi penceremden bir şeyler söylemeye çalışıyorum." dedi.

  SIRRI SÜREYYA ÖNDER AYKIRI SORULAR'DA

  Sırrı Süreyya Hz. Muhammed adaletini hatırlattı #2


  Görüş Bildir