Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2368
-0.02%
Dolar
17.9118
0.00%
Altın
1.021
-0.18%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
418.237
0.57%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  Sırrı Süreyya Önder: Pişman olursunuz

  Sırrı Süreyya Önder: Pişman olursunuz

  TBMM'de AK Partili milletvekillerinin saldırılarına ilişkin konuşan HDP'li Sırrı Süreyya Önder "Hiçbir vekilimize şiddet amaçlı bir kılıç mesafesinden fazla yaklaşmayın, pişman olursunuz" dedi.
  • 18.02.2015 - 20:01

  Sırrı Süreyya Önder: Pişman olursunuz #1

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder dün gece Meclis Genel Kurulu’nda AK Parti Milletvekillerinin HDP ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekillerine saldırmasına ilişkin konuştu.

  PİŞMAN OLURSUNUZ

  Önder, “Hiçbir vekilimize şiddet amaçlı bir kılıç mesafesinden fazla yaklaşmayın, pişman olursunuz” dedi. Önder, konuşmalarına şöyle devam etti;

  ÖZÜR DİLEYECEK

  “Bir, Sayın Elitaş, bizim çocukları öne sürdüğümüzü ve terörist olduğumuzu söyledi. Bir, Sayın Elitaş gelecek, grubumuzdan kamusal alanda özür dileyecek. “Dilemeli.” demiyorum, bakın “Dileyecek.” İki, kendisinin Bakanı, Başbakanı, Cumhurbaşkanı onun bu değerlendirmesini taşımıyor olsa gerek, biz gittiğimiz her yerde terörist olarak değil seçkin, saygın, demokrat halk temsilcileri olarak muamele görüyoruz.

  BİZE DEĞİL, BAŞBAKANINA SORSUN

  Bu sözü bize değil, Başbakanına sorsun ‘Sen bu teröristlerle niye görüşüyorsun?’ diye. Ona göre de haysiyetli bir tavır belirlemesini diliyoruz. “Üç, çocuklara kimin ne yaptığını, kendi Başbakanının ‘Birinci gün polis burada hiçbir şey kullanmadı’ deyip ikinci gün polis kurşunuyla katledilen çocuklarımızın hesabını bir önce kendi vicdanında versin.

  PİŞMAN OLURSUNUZ

  Son olarak, bir daha hiçbir vekiliniz, başta kadın arkadaşlarımız olmak üzere -bu bir erkek egemen söylem değildir, bu bir yoldaşlık söylemidir, bizim de müktesebatımızı en iyi siz bilirsiniz- hiçbir vekilimize şiddet amaçlı bir kılıç mesafesinden fazla yaklaşmayın, pişman olursunuz."

  TBMM'de kavga çıktı: 5 yaralı haberiSırrı Süreyya Önder: Pişman olursunuz #2  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir