Petrol
93.75
-1.42%
Euro
18.2064
-0.26%
Dolar
17.9647
0.04%
Altın
1.025
-0.20%
Borsa
2878
0.75%
Bitcoin
435.183
-0.40%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Sırrı Süreyya Önder telefon şakasını anlattı

  BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, komisyondaki telefon şakasını anlattı..
  • 06.03.2013 - 09:48
  Sırrı Süreyya Önder telefon şakasını anlattı

  Sırrı Süreyya Önder telefon şakasını anlattı #1

  Sırrı Süreyya Önder, "Siyaset çok süratli gidiyor. Komisyon çalışmaları da gergindi, küçük şaka molası verdik. Arkadaşımın numarasını Başbakan olarak değiştirdim" diye anlattı.

  ÖNDER: "KÜÇÜK BİR ŞAKA YAPTIK"

  BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, TBMM'de basın mensuplarının Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu bünyesinde oluşturulan Yazım Komisyonu'nda yaşanan telefon şakasına ilişkin sorularını yanıtladı. Önder, basın mensuplarının telefon şakasına ilişkin sorularına, "Sayın İyimaya biraz bu hızlı anayasal süreci yavaşlatacak bir tempoya girdi. Gençliğini anlatıyordu, şiirler falan okuyordu. Öyle küçük bir şaka yaptık. Sonra hemen açıkladık" dedi.

  İŞTE SIRRI SÜREYYA ÖNDER'İN AĞZINDAN TELEFON ŞAKASI

  Sırrı Süreyya Önder telefon şakasını anlattı #2

  İYİMAYA'NIN TEPKİSİ: BEN NE YAPTIM Kİ

  "Nasıl yaptınız?" sorusuna Önder, "Siyaset çok süratli gidiyor. Komisyon çalışmaları da gergindi, küçük şaka molası verdik. Arkadaşımın numarasını Başbakan olarak değiştirdim, İyimaya'nın önüne indirdim, İyimaya görünce zaten gözleri" diye konuştu, "Tepkisi ne oldu" sorusuna ise Önder, "Ben ne yaptım ki böyle söylüyon."

  "LATİFE HUKUKUMUZ VAR DİYE BUNU YAPTIK"

  "Siz açıkladıktan sonra ne dedi?" sorusuna da Önder, "Hiç şaka olduğunu düşünmedim, dedi. İnanmıştı" derken, "Öyle bir şaka, latife hukukumuz var diye bunu yaptık" diye konuştu.

  "Yüksek sesle mi söylediniz "alo Sayın Başbakanım' diye" sorusuna da Önder, "Evet ve CHP ve MHP temsilcileri de artık başbakan anayasa komisyonunu mu arıyor diye" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir