Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.032
-2.62%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Sırrı Süreyya'dan yeni anayasa için filmli destek

  BDP'li Önder yeni anayasa çalışmalarına medya aracılığıyla destek sağlamak amacıyla bir tanıtım hazırladı.
  • 17.03.2012 - 11:39
  Sırrı Süreyya'dan yeni anayasa için filmli destek

  Sırrı Süreyya dan yeni anayasa için filmli destek #1

  BDP İstanbul Milletvekili ve yönetmen Sırrı Süreyya Önder, Türkiye Büyük Millet Meclisi, yeni anayasa çalışmalarına destek sağlamak için tanıtım filmi hazırlattı.

  YENİ ANAYASA İÇİN KAMU SPOTU

  Ulusal medyada yayınlanacak tanıtım filminin yönetmen koltuğunda ise Meclis'in yönetmen vekili Sırrı Süreyya Önder vardı.

  Aynı zamanda Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi de olan Sırrı Süreyya Önder'in hazırladığı 30 saniyelik kamu spotunda, yeni anayasa için ''demokratik, özgürlükçü, eşitlikçi, hukukun üstünlüğüne dayalı, insan haklarının güvencesi'' vurgusu yapılıyor.

  FİLMDE NELER ANLATILIYOR

  Kırmızı renkli temsili Anayasa üzerinde ''Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'' yazısıyla başlayan spotta, teker teker açılan sayfaların birincisinde ''ilk defa halkın katılımıyla anayasa yapılıyor. Geleceğimizi birlikte kuruyoruz'' ifadesi yer alıyor.

  Ardından açılan sayfalarda yeni anayasaya ilişkin ''demokratik'', ''özgürlükçü'', ''eşitlikçi'', ''hukukun üstünlüğüne dayalı'', ''insan haklarının güvencesi'' şeklinde ifadeler bulunuyor. Son olarak ''yeni anayasa için söz sizde'' denilerek, yeni anayasaya halkın katılımı için oluşturulan ''yenianayasa.tbmm.gov.tr'' internet adresi anımsatılıyor.

  Film yönetmeni ve senarist olan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder tarafından hazırlanan 30 saniyelik spot, Anayasa Uzlaşma Komisyonu tarafından da benimsendi.

  Spot, televizyonlarda önümüzdeki günlerde yayımlanmaya başlanacak.


  Görüş Bildir