Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.029
0.32%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Siyaset arenasına yeni parti: Merkez Parti

  Yeni kurulan Merkez Parti, Ankara'da düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu.
  • 07.07.2014 - 14:31
  Siyaset arenasına yeni parti: Merkez Parti

  merkezparti

  Bugün saat 11.00'da Merkez Parti'nin Ankara Balgat'taki genel merkezinde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtımı yapıldı.

  KURUCULAR ARASINDA ESKİ ANAP'LI, MHP'Lİ VE DSP'Lİ İSİMLER VAR

  Kurucular Kurulu arasında eski ANAP'lı, MHP'li, DSP'li vekillerden İbrahim Özdemir, Uğur Aksöz, İrfan Demiralp, Hüsnü Yusuf Gökalp, Rıza Müftüoğlu, Aydın Tümen gibi isimler var. AK Parti'den ayrılan eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin de Merkez Partisi'nde yer alacağı iddia ediliyor. Merkez Partisi, Ankara eski Has Parti binasında faaliyete geçti. Merkez Partisi açılış törenine çok sayıda siyasetçi katıldı.  

  "HAREKETİMİZİN AMACI: SAMİMİYET"

  Basın toplantısında konuşan Merkez Partisi Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, Merkez Partisi'nin kuruluş amacına ilişkin, "Harekatımızın esas amacı samimiyet. Ortak aklı üretmeye çalışacağız. Huzurlu bir faaliyette bulunacağız. Bundan sonra azarlanmayacak, kovulmayacaksınız. Bizim için hayat bir mektep olacak. Bu memlekette her şey olmak mümkün. Ama ahlaklı, hukukla yaşamak adeta mümkün değil. Ne olacağı hiç belli değil. İktidar ve muhalefetin ülkemizin getirdiği bu karmaşadan, bu sıkıntıdan kurtarmak için, vatan, namus, adalet, din için birlik ve beraberliğimizi tesis etmek için tüm insanlarla birlikte bir hayat tanzimi için Merkez Partisi olarak vekalet istemek için bugün kuruluşumuzu gerçekleştirdik" diye konuştu.

  Siyaset arenasına yeni parti: Merkez Parti #2

  PROF. DR. ABDURRAHiM KARSLI KİMDİR?

  10.12.1964 tarihinde Erzurum ilinin, Horasan kazasının Yıldıran köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdikten sonra, ortaokulu Erzurum, Yavuz Selim Orta Okulu’nda, liseyi Erzurum ilinin Pasinler kazasında ( Pasinler Lisesi Matematik Bölümü ) bitirdi. 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne kayıt yaptırdı. Karslı, akademik hayatına başladığı 1980 yılından bugüne değin akademik alanlarda başarı göstererek Prof. ünvanı sahibi olmuştur.

  Siyaset arenasına yeni parti: Merkez Parti #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir