Petrol
84.19
0.57%
Euro
19.2981
-0.56%
Dolar
18.6222
-0.06%
Altın
1.043
-0.81%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
308.580
-1.92%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Steinmeier: Almanya PKK'yı terör örgütü olarak görüyor

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Almanya'nın teröre destek verdiği yönündeki açıklamalarına Almanya'dan cevap geldi.
  • DHA
  • 08.11.2016 - 20:37
  Steinmeier: Almanya PKK'yı terör örgütü olarak görüyor

  Steinmeier: Almanya PKK yı terör örgütü olarak görüyor #1

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun, Almanya'nın PKK'ya destek verdiğini ifade ettiği sözlerine yanıt veren Alman Dışişleri Bakanı Steinmeier, "Bir iddianın tekrarlanması, onu haklı kılmaz" cevabını verdi.

  ÇAVUŞOĞLU'NUN İDDİALARINA YANIT VERDİ

  Çavuşoğlu'nun sözlerine yanıt veren Alman Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier suçlamaları reddetti. Steinmeier, İsveç, Danimarka ve Finlandiya Dışişleri Bakanları'yla Berlin'de yaptığı görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, "Bugün Türk mevkidaşımın Almanya'nın bir şekilde PKK'ya destek verdiği yönündeki iddialarını okudum. Öyle sanıyorum ki, Ankara'da da bunun tam tersinin doğru olduğu biliniyor" dedi.

  ALMANYA PKK'YI TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK GÖRÜYOR

  “PKK ve diğer Türkiye kökenli aşırı gruplar Almanya'da terör örgütü olarak yasaklanmış durumda" diyen Steinmeier, bu örgütlerin yasal olarak takip altında olduklarını söyledi. Alman Dışişleri Bakanı, “Bu nedenle bugün Türkiye'nin Almanya'ya yönelik yapılan açıklamaları anlamıyorum. Bir iddianın tekrarlanması, onu haklı kılmaz" diye konuştu.

  "DARBE GİRİŞİMİNİN YARATTIĞI TEHLİKEYİ HAFİFE ALMADIK"

  Almanya'nın en başından beri darbe girişiminin yarattığı tehlikeyi hiç hafife almadığını, bunu gerek kamuoyuna, gerekse Çavuşoğlu ile görüşmesinde dile getirdiğini kaydeden Steinmeier, darbe girişimine yönelik siyasi ve hukuki girişimleri anladığını vurguladı. Toplu tutuklamaları eleştiren Steinmeier, darbeye yönelik atılan adımların hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde olması gerektiğini söyledi.


  Görüş Bildir