Dolar
6.971
0.2632%
Euro
8.2153
0.2856%
Altın
1976.33
-0.0247%
Borsa
1126.9
0%
G. Altın
442.954
0.2718%
Bitcoin
78747.15
-0.6416%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  Süheyl Batum'dan Erdoğan'a çirkin sözler

  Süheyl Batum'dan Erdoğan'a çirkin sözler

  CHP'nin Anayasa profesörü vekili Süheyl Batum, Başbakan Erdoğan'a ağır sözlerle yüklendi..
  • 27.01.2013 - 10:02
  Süheyl Batum'dan Erdoğan'a çirkin sözler

  Süheyl Batum'dan Erdoğan'a çirkin sözler #1

  CHP'li Güler'in "Kürt ile Türk eşit değildir" sözlerinin sahiplenildiği CHP'de ırkçı tavrın yanında seviye de dibe vurdu. CHP'li Batum, kadın kollarının panelinde, "Tayyip'in (...) tekmeyi vuralım" diye konuştu.

  TAYYİP'İN ..... TEKMEYİ VURALIM

  CHP'li Birgül Ayman Güler'in "Kürt ile Türk eşit değildir" sözünün ardından parti içinde çıkar 'ırkçı krizi' ve istifa ile devam eden gergin süreç, parti içinde seviyeyi de dibe indirdi. CHP'li Kürt kökenli vekillerin, parti içindeki ırçkı kanada tepki göstermek için "İstifaya kadar gideriz" sözlerine karşı "Arkadaşımızı kimseye yem etmeyiz" diyerek rest çeken CHP'li Anayasa profesörü Süheyl Batum, Antalya'nın Murat Paşa Belediyesine bağlı ilçe kadın kollarının düzenlediği bir panelde konuştu. Panelde parti içindeki ırkçı tartışmaları nedeniyle gergin olduğu belli eden bir uslüp ile konuşan Batum, "Tayyip'in (...) tekmeyi vuralım" diye konuştu.

  KELEPÇELEYİP İÇERİ ATTILAR

  Paneli izleyen üyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ile Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in bu sözleri uzun süre alkışlaması dikkat çekti. Batum, Mısır'da Hüsnü Mübarek'in yaşadığı siyası süreçleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da yaşacağını öne sürerek "Tayyip'i de atacaklar biliyorum ama Türkiye Cumhuriyeti'ne Tayyip'i attırmak yakışmaz. Bizler tekmeyi vurabilelim, bizler iktidardan alalım" dedi.

  TAYYİP'İ DE ATACAKLAR..

  Mısır'da Hüsnü Mübarek'in yüzde 88.6 oyla seçildiği 2005 seçimlerini Amerika'nın en yetkili ağızlarla, "Mısır bölgesinde bir yıldız gibi parlıyor" şeklinde değerlendirdiğini fakat aradan geçen 5 yıl içinde batı dünyasının Mübarek'in diktatör olduğunu keşfettiğini savunan Batum, "Elleriyle koydular kelepçelediler, içeriye attılar. Tayyip'i de atacaklar, biliyorum ama Türkiye Cumhuriyeti'ne Tayyip'i attırmak yakışmaz. Bizler tekmeyi vurabilelim, bizler iktidardan alalım" dedi.

  Görüş Bildir