Euro
10.8908
0.37%
Dolar
9.3559
0.27%
Altın
531.61
0.34%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
577.021
-0.09%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Süleyman Soylu ana ocağı Of'ta konuştu

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ana ocağı Of'ta, coşkulu kalabalığa hitap etti.
  • Haber Merkezi
  • 05.06.2015 - 11:25
  Süleyman Soylu ana ocağı Of'ta konuştu

  Süleyman Soylu ana ocağı Of ta konuştu #1

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, HDP ve MHP’yi eleştirerek, “Sen tehdit edeceksin, insanları sindirmeye çalışacaksın, sen demokrasiyi istismar edeceksin, ben burada sessiz kalacağım. Ey Selahattin Demirtaş, bu tehditlerinize devam ederseniz orayı kafanıza yıkarız kafanıza. İşin garibi ne biliyor musunuz? Ben Demirtaş’a vurdukça MHP’den ses geliyor” dedi.

  Süleyman Soylu ana ocağı Of ta konuştu #2

  "300 YILLIK GERİLEME DÖNEMİ SONA ERDİ"

  Soylu, partisinin Of ilçesinde düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarı öncesi ve sonrası yaşananları anımsatarak 13 yıllık AK Parti iktidarında yapılan icraatlarla ülkede 300 yıllık gerileme döneminin sona erdiğini söyledi.

  "ÜLKENİN AYAKTA DURMASINA TAHAMMÜL EDEMİYORLAR"

  Ülkenin açıklarını kapatıp altyapıyı tamamladıklarını, ülkenin dünyanın en güvenli enerji geçiş güzergahı olduğunu, artık insana dokunma zamanı geldiğini, 2015-2019′un emeklilerin yılı olacağını ifade eden Soylu, bazı kesimlerin ülkenin ayakları üzerinde durmasına tahammül edemediğini ve ülkenin güçlü şekilde yarınlara gitmesini kıskandığını kaydetti.

  "ONUN İÇİN HALK BANKASI'NA CİDDİ BİR OPERASYON YAPTILAR"

  Soylu, AK Parti’nin ülkede tek başına iktidar, muhalefetin ise koalisyon önerdiğini belirterek, şunları kaydetti:

  “Dünyanın en güvenli ülkesi burası. Irak’ın kuzeyinden Avrupa’ya taşınan petrolü Türkiye’nin üzerinden taşımak istemediler. Onun için 17-25 aralık darbelerinde Halk Bankası’nı hedef aldılar. Oradan 2019 ve 2020′de toplam 2 milyon varil petrol üretilecek ve Avrupa’ya bizim üzerimizden gidecek. Sadece 6 milyar dolar oradan kazanacağız. Ticaretten dolayı yıllık 75 milyar dolar Halk Bankası’nın kasasına girecek. Bizim 45 milyar dolar cari açığımız var. Düşünün ki her yıl cari açığa 5-6 milyar dolar para ödüyoruz. O para bankamızın kasasında olduğu için artık onu ödemeyeceğiz. Onun için Halk Bankası’na ciddi bir operasyon yaptılar.”

  "AK PARTİ YAPAMAYACAĞI BİR ŞEYİ VADETMEZ"

  AK Parti’nin bugüne kadar yapamayacağı hiç bir şeyi vadetmediğini anlatan Soylu, muhalefet partilerini eleştirdi.

  Soylu, Güneydoğu’da AK Parti’ye oy verilmemesi için insanların tehdit edildiğini belirterek, “Güneydoğu’da 6-7 yaşındaki çocukları tehdit ediyorlar, Çocuklara, ‘annenize babanıza söyleyin eğer AK Parti’ye oy verirlerse onları öldüreceğiz’ diyorlar. Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) başkanlarımızı, ilçe başkanlarımızı tehdit ediyorlar. Daha 2 gün önce SKM başkanımızın evine bir mektup gönderdiler içine de bir kurşun koydular, dediler ki ‘öleceksin, artık AK Parti’ye çalışma.’ Ama bizim Aydın Doğan, Selahattin Demirtaş’ı cicili bicili hale getiriyor” diye konuştu.

  "TEHDİTLERE DEVAM EDERSENİZ ORAYI KAFANIZA YAKARIZ"

  Bu tehditlere sessiz kalmasının mümkün olmadığını ifade eden Soylu, “Ben ne yapacağım. Ben, AK Parti’nin teşkilat başkanıyım. Buradan seslenmeyecek miyim? Buradan teşkilatımın orada kaldığı durumu ortaya koymayacak mıyım? Sen tehdit edeceksin, insanları sindirmeye çalışacaksın, sen demokrasiyi istismar edeceksin, ben burada sessiz kalacağım. Ey Selahattin Demirtaş, bu tehditlerinize devam ederseniz orayı kafanıza yıkarız kafanıza. İşin garibi ne biliyor musunuz? Ben Demirtaş’a vurdukça MHP’den ses geliyor” ifadelerini kullandı.

  "HİÇBİR ZAMAN MAĞDUR ETMEDİK"

  Süleyman Soylu, ülkenin istikrarın sürmesi, HDP’nin yanı sıra terör örgütleri PKK’nın ve DHKP-C’nin korkması ve ürkmesi için genel seçimlerde seçmenlerin AK Parti’ye güçlü bir destek vermesini isteyerek, kendilerinin vatandaşları hiçbir zaman mağdur etmediğini dile getirdi.

  Soylu'nun yanı sıra mitinge Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Of Belediye Başkanı Salim Sarıalioğlu, milletvekili adayları Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Nihat Tosun, Salih Cora, Ak Parti Of İlçe Başkanı Hakan Terzioğlu, Araklı Belediye Başkanı Rece Çebi ve çok sayıda partili katıldı.

  Soylu, Of mitingi sonrasında ilçede şehir turu atarak vatandaşları selamladı. Daha sonra ise Düzköy ilçesi Çayırbağı Mahallesi'ndeki mitinge katılarak coşkulu kalabalığa hitap etti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir